Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Jak korzystać z programu AdChoice

 

Chcesz zmienić ustawienia otrzymywania powiadomień e-mail od eBay, w tym wiadomości marketingowych? Zapoznaj się z naszym artykułem Jak zmienić ustawienia powiadomień.

Co to jest program AdChoice?

W czasie wyszukiwania, przeglądania i innych działań wykonywanych przez użytkowników na eBay i powiązanych stronach, zbieramy informacje, które możemy wykorzystać do wyświetlania reklam jak najbardziej dopasowanych do użytkownika. Możemy także współpracować z innymi stronami lub sieciami reklamowymi, udostępniając im informacje pozwalające wyświetlać zindywidualizowane reklamy również w innych miejscach w Internecie. Informacje, które udostępniamy, nie pozwalają na identyfikację Twojej tożsamości.  

Nasz program AdChoice pozwala Ci zdecydować, czy chcesz oglądać zindywidualizowane reklamy na stronach eBay i stronach naszych partnerów reklamowych. Zawsze, kiedy będzie to możliwe, będziemy wyświetlali reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań. Jeśli nie chcesz oglądać zindywidualizowanych reklam, możesz skorzystać z programu AdChoice do ustawienia swoich preferencji. Reklamy będą nadal wyświetlane, ale nie będą dostosowywane do Twoich zainteresowań.

Reklamy – zarówno te w serwisie eBay, jak i poza nim – które są częścią programu AdChoice, zawierają łącze AdChoice oraz ikonę Program AdChoice . Gdy klikniesz łącze lub ikonę Program AdChoice , pojawi się małe okno umożliwiające ustawienie preferencji dotyczących wyświetlania reklam oraz zapoznanie się z naszymi zasadami zachowania poufności. Aby wyświetlić to okno, konieczne może być wyłączenie oprogramowania blokującego okienka wyskakujące.

Jak ustawić swoje preferencje z poziomu reklamy

Możesz ustawić swoje preferencje dla wszystkich lub tylko niektórych używanych przeglądarek.

Aby wyłączyć programu dla jednej przeglądarki:
 1. Kliknij łącze AdChoice na dowolnej reklamie zawierającej ikonę programu AdChoice Program AdChoice .· Pojawi się okno Informacje o preferencjach wyświetlania reklam AdChoice.

 2. W oknie tym kliknij łącze przejdź do preferencji wyświetlania reklam AdChoice.

 3. Na stronie AdChoice – Preferencje wyświetlania reklam w polu Wyłącz zindywidualizowane reklamy w tej przeglądarce kliknij przycisk Wyłącz, aby wyłączyć program dla przeglądarki, której obecnie używasz.

 

Aby wyłączyć program dla wielu przeglądarek:
 1. Kliknij łącze AdChoice na dowolnej reklamie zawierającej ikonę programu AdChoice Program AdChoice. Pojawi się okno Informacje o preferencjach wyświetlania reklam AdChoice.

 2. W oknie tym kliknij łącze przejdź do preferencji wyświetlania reklam AdChoice.

 3. Na stronie AdChoice – Preferencje wyświetlania reklam w polu Wyłącz zindywidualizowane reklamy w wielu przeglądarkach kliknij przycisk Zaloguj się, aby zalogować się w serwisie eBay.

 4. Aby zrezygnować z programu AdChoice, kliknij przycisk Wyłącz.

Gdy wyłączysz program, wyświetlony zostanie komunikat o wyłaczeniu programu AdChoice. Nadal wyświetlane będą reklamy zawierające łącze i ikonę AdChoice, ale nie będą one zindywidualizowane.

Nie musisz się logować na eBay, aby program AdChoice reagował na zmiany preferencji, dopóki nie usuniesz plików cookie w swojej przeglądarce.

Jeśli chcesz oglądać reklamy wybrane na podstawie Twoich zainteresowań, wykonaj powyższe kroki, wybierając opcję włączenia reklam. Możesz również ustawić swoje preferencje na stronie Mój eBay, tak jak to opisano poniżej.

Jak ustawić swoje preferencje na stronie Mój eBay

 1. Przejdź do strony Mój eBay. Możesz zostać poproszony o zalogowanie się.

 2. Kliknij zakładkę Konto, a następnie łącze Preferencje dotyczące serwisu.

 3. W sekcji Ogólne preferencje > Preferencje wyświetlania reklam kliknij Pokaż.

 4. Pojawi się strona programu AdChoice. Zawiera ona opis wykorzystywania przez nas danych o Tobie w celu wyświetlania reklam dopasowanych do zainteresowań użytkownika.

 5. Jeśli chcesz oglądać zindywidualizowane reklamy i byśmy wciąż zbierali informacje o Tobie, zaznacz pole obok opcji „Tak, zgadzam się na wykorzystywanie informacji o mnie na potrzeby wyświetlania mi odpowiednich reklam przez firmę eBay Inc. oraz partnerów reklamowych firmy eBay Inc.".W przeciwnym razie, pozostaw to pole puste.

 6. Kliknij przycisk Zapisz.

 

Jak wykorzystywane są informacje o mnie?

 • Kiedy korzystasz ze strony lub usługi internetowej (np. wyszukiwania), wypełniasz formularze internetowe lub wchodzisz w innego rodzaju interakcje w Internecie, informacje o sobie, które przekazujesz, mogą pomóc w wyborze reklam, które mogłyby Cię zainteresować.

 • Możemy współpracować z innymi stronami i sieciami reklamowymi w zakresie wyświetlania dopasowanych reklam, a nasi partnerzy mogą mieć dostęp do części informacji, które zbieramy.

 • eBay nie udostępnia swoim partnerom żadnych informacji umożliwiających identyfikację tożsamości użytkowników.

Czy reklamy będą nadal wyświetlane, jeśli zrezygnuję z programu?

Tak. Reklamy będą nadal wyświetlane, ale będą one standardowe, a nie dopasowane do Twoich zainteresowań.

Skontaktuj się z obsługą klienta

Jeśli w Pomocy nie ma tematów, których szukasz, zadaj pytanie.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi