Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

List od naszego założyciela

Fragment listu opublikowanego 26 lutego 1996r. przez Pierre’a Omidyara, założyciela serwisu eBay, w którym opisał on obowiązujące do dziś zasady i wartości eBay.

Serwis eBay uruchomiłem w dniu Święta Pracy w 1995 roku. Od tego czasu serwis zdobył większą popularność, niż kiedykolwiek oczekiwałem, i zdałem sobie sprawę, że był to naprawdę wielki eksperyment w handlu internetowym.

Powstał otwarty rynek, zachęcający do uczciwych transakcji. Mam nadzieję, że ułatwia on transakcje za pośrednictwem Internetu..

Większość użytkowników to ludzie uczciwi, mający dobre intencje. Dokładają wszelkich starań, aby wszystko działało jak najlepiej. Słyszałem wspaniałe historie o uczciwości użytkowników eBay. Jednak zdarzają się też ludzie nieuczciwi, usiłujący wykorzystać innych. Tak niestety zdarza się w życiu.

Tutaj tacy ludzie się nie ukryją. Wykluczymy ich z naszej społeczności, aby chronić pozostałych użytkowników. Zależy to jednak od Waszego aktywnego uczestnictwa. Przede wszystkim powinniście się zarejestrować. Korzystajcie z naszego forum opinii. Chwalcie osoby, które na to zasłużyły, a jeśli to konieczne — składajcie skargi. Niech każdy wie, ile radości sprawiła mu dana transakcja.

Przede wszystkim postępujcie profesjonalnie. Traktujcie innych tak, jak chcielibyście być przez nich traktowani. Pamiętajcie: na eBay macie zwykle do czynienia z takimi samymi osobami, jak Wy. Każdy może się pomylić. Jesteśmy tylko ludźmi. Możemy to zrozumieć. Możemy sobie z tym poradzić. I nadal możemy prowadzić ze sobą transakcje.

Dziękuję Wam za uczestnictwo. Życzę powodzenia i korzystnych transakcji!

Z pozdrowieniami,

Pierre

Skontaktuj się z obsługą klienta

Jeśli w Pomocy nie ma tematów, których szukasz, zadaj pytanie.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi