Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Gdy ktoś inny przebije Twoją ofertę

Zostałeś przelicytowany, jeśli inny kupujący złożył wyższą ofertę maksymalną od Twojej i nie jesteś już licytantem z najwyższą ofertą.

Czasem Twoja oferta może zostać przebita natychmiast po złożeniu — nawet jeśli oferowana przez Ciebie cena była wyższa niż bieżąca oferta widoczna na aukcji przedmiotu. Natychmiast otrzymasz powiadomienie o takiej sytuacji, co pozwoli Ci złożyć następną ofertę.

Dzieje się tak, ponieważ inny kupujący złożył ofertę z ceną maksymalną wyższą od Twojej. Twoja oferta uruchomiła automatyczny system licytowania, który sprawił, że Twoja oferta została przebita wyższą ofertą złożoną przez innego kupującego. Ten inny licytant mógł złożyć swoją ofertę na wiele godzin lub dni przed złożeniem oferty przez Ciebie.

Licytowanie w ostatniej chwili

Złożenie najwyższej oferty w ostatnich sekundach aukcji z licytacją jest określane w społeczności eBay jako strzelanie. Strzelanie jest częścią kultury aukcyjnej w serwisie eBay i wszystkie oferty złożone przed zakończeniem aukcji są ważne — nawet jeśli zostały złożone na kilka sekund przed końcem aukcji.

Aby uniknąć rozczarowania, musisz się upewnić, że Twoja maksymalna oferta to rzeczywiście najwyższa cena, którą zgadzasz się zapłacić. System licytowania w serwisie eBay automatycznie zwiększa Twoją ofertę, aż do określonej przez Ciebie ceny maksymalnej, dlatego wprowadzenie wyższej ceny maksymalnej pomoże uniknąć sytuacji, w której Twoja oferta zostanie przelicytowana w ostatnich sekundach aukcji.

Porada: W ciągu ostatnich 15 minut trwania aukcji na stronie przedmiotu pojawi się łącze Odśwież. Użycie tego łącza pozwoli Ci szybciej zapoznać się z takimi najważniejszymi informacjami, jak aktualna cena przedmiotu, historia licytacji, pozostały czas i licytant z najwyższą ofertą.

Powiadomienia e-mail

Jeśli Twoja oferta zostanie przebita, otrzymasz stosowne powiadomienie pocztą e-mail:

Powiadomienie o przebiciu

Jeśli cena zaoferowana przez innego kupującego przekroczy Twoją cenę maksymalną, otrzymasz pocztą e-mail powiadomienie o przebiciu oferty. Możesz kliknąć łącze znajdujące się w wiadomości i przejść do strony aukcji, aby złożyć tam nową ofertę.

Powiadomienie o zakończeniu licytacji przedmiotu

W chwili zakończenia aukcji do licytujących, których oferty nie były najwyższe, jest wysyłana wiadomość e-mail z informacją o przegraniu licytacji. Wiadomość zawiera także informacje o innych aukcjach podobnych do przegranej aukcji.

Jeśli nie chcesz otrzymywać takich powiadomień e-mail, możesz zmienić preferencje powiadamiania.

Skontaktuj się z obsługą klienta

Jeśli w Pomocy nie ma tematów, których szukasz, zadaj pytanie.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi