Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Dopłaty

Zasady

Sprzedawcy nie mogą obciążać kupujących dodatkowymi opłatami za korzystanie z normalnych form płatności, w tym kart kredytowych, przelewów elektronicznych, systemu PayPal. Koszty tego typu powinny być wliczone w cenę przedmiotu.

Więcej informacji o formach płatności, z których można korzystać, znajdziesz w zasadach dotyczących akceptowanych form płatności. Sprzedawcy nie mogą przerzucać na kupujących ponoszonych przez siebie opłat za sprzedaż zgodnie z zasadami dotyczącymi unikania opłat.

Sprawdź, czy Twoja aukcja spełnia nasze wytyczne. Jeśli nie spełnia, możemy ją usunąć oraz ograniczyć funkcjonalność Twojego konta lub je zawiesić.

Wytyczne

Dozwolone

Możesz doliczyć dodatkową opłatę do końcowej ceny przedmiotu w 2 przypadkach:

  • Opłaty za wysyłkę i pakowanie: Możesz doliczyć uzasadnione opłaty za pakowanie obejmujące koszty nadania, pakowania i obsługi. Opłaty za pakowanie nie mogą być podane jako % końcowej ceny przedmiotu.

  • Płatność w innej walucie: Możesz zaakceptować zapłatę w walucie innej niż podana na aukcji. Jeśli kupujący skorzysta z tej opcjonalnej formy płatności, możesz doliczyć wszelkie koszty wymiany walut, pod warunkiem że będą one jawne i zaakceptowane przez kupującego.

Niedozwolone

  • Pobieranie dodatkowej opłaty za korzystanie z karty kredytowej zamiast czeku.

  • Pobieranie dodatkowej opłaty za korzystanie z płatności PayPal.

Przykłady niedozwolonych dopłat:

  • „Akceptuję płatności PayPal, ale jeśli płacisz kartą kredytową lub debetową, dodaj 3% do ceny końcowej, aby pokryć opłaty PayPal.”

  • „Akceptuję przelewy gotówkowe poprzez PayPal. Jeśli płatność zostanie dokonana kartą debetową lub kredytową, wszystkie opłaty ponosi kupujący.”

  • „Jeśli płacisz kartą kredytową poprzez PayPal, dodaj 3% do kwoty płatności.”

Zasady te pomagają uniknąć nieporozumień w zakresie ostatecznego kosztu zakupu. Ponadto pewne rodzaje dodatkowych opłat (np. dopłaty za korzystanie z karty kredytowej) stanowią naruszenie przepisów obowiązujących w niektórych krajach. Aukcje z ukrytymi lub dodatkowymi opłatami podważają zaufanie kupujących do sprzedawców.

Skontaktuj się z obsługą klienta

Zgłoś naruszenie naszych zasad lub problemy dotyczące innego użytkownika.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi

Pokrewne tematy Pomocy