Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Przedsprzedaż

Zasady

W ofertach przedsprzedażowych zwykle oferowane są przedmioty, które nie są jeszcze dostępne w ogólnej sprzedaży, często są to gry wideo, bilety i przedmioty wytwarzane na zamówienie. (Wytyczne dotyczące niektórych przedmiotów promocyjnych znajdziesz w sekcji Informacje dodatkowe.) Przedmioty te często pozostają poza kontrolą sprzedawcy lub nie znajdują się w jego posiadaniu w momencie ich wystawiania.

Aby móc sprzedawać w przedsprzedaży, musisz spełnić wszystkie te warunki:

  • Sprzedawca musi zagwarantować, że przedmiot może zostać wysłany w ciągu 30 dni od daty zakupu. Informacja ta musi być wyraźnie zamieszczona w ofercie.

  • Jasno zaznacz w ofercie, że sprzedajesz dany przedmiot w ramach przedsprzedaży.

  • Czas na wysłanie przesyłki podany w ofercie powinien obejmować okres od jej zakończenia do chwili wysłania przedmiotu do kupującego – nie okres, gdy przedmiot znajdzie się w posiadaniu sprzedawcy. Upewnij się, że podany w ofercie czas na wysłanie przesyłki jest właściwy.

  • Treść oferty napisz domyślną czcionką w rozmiarze 3, aby możliwe było bezproblemowe przeczytanie warunków sprzedaży.

Możemy zezwolić pewnym sprzedawcom ze zweryfikowanymi umowami na oferowanie przedmiotów na warunkach niepodlegających tym zasadom.

Sprawdź, czy Twoja oferta spełnia te wytyczne. Jeśli nie spełnia, możemy ją usunąć oraz ograniczyć funkcjonalność Twojego konta lub je zawiesić.

Przykłady

Dozwolone

Otrzymasz dostawę nowej gry wideo od jej wydawcy w ciągu 39 dni. Wystawiasz 10-dniową aukcję z licytacją, na której oferujesz grę kupującym. W aukcji wyraźni informujesz, że gra oferowana jest w przedsprzedaży i wyślesz ją kupującym w ciągu 30 dni od zakończenia aukcji.

Niedozwolone

Konkurencyjny sprzedawca również otrzyma dostawę od tego samego wydawcy w ciągu 39 dni. Wystawia taką samą aukcję z licytacją , jak Ty, z jednym wyjątkiem – wybiera aukcję 5-dniową. Narusza zasady, ponieważ nie będzie w stanie wysłać przedmiotu w ciągu 30 dni po zakończeniu aukcji.

Informacje dodatkowe

Przedmioty oferowane przed oficjalnym wprowadzeniem do sprzedaży
W przypadku takich przedmiotów i ich akcesoriów możemy blokować oferty sprzedaży do momentu, aż do wprowadzenia do sprzedaży pozostanie nie więcej niż 30 dni.

Przedmioty i oferty promocyjne
W przypadku specjalnych akcji promocyjnych, według własnego uznania, możemy zaakceptować sprzedaż przedmiotu w ramach przedsprzedaży przez jego producenta w terminie dłuższym niż zalecane 30 dni pod warunkiem, że producent dostarczy przedmiot do sprzedaży. Wyjątki te dotyczą niektórych promocji i muszą zostać zatwierdzone przed wystawieniem na sprzedaż przedmiotów spełniających powyższe wymagania.

Przedpłaty
Nie zezwalamy na płatności przedpłaty lub podobne rozwiązania, ponieważ na ogół w takich przypadkach towar nie zostanie wysłany do kupującego w ciągu 30 dni od daty zakupu.

Subskrypcje

Subskrypcje są uznawane za przedsprzedaż przedmiotów i zazwyczaj nie zezwalamy na ich wystawianie na eBay. Możemy zezwolić pewnym bezpośrednim dostawcom na oferowanie subskrypcji na warunkach niepodlegających tym zasadom.

Dlaczego wprowadziliśmy te zasady

Zasady te mają chronić użytkowników przed nieudanymi transakcjami oraz umożliwić zakupy i sprzedaż przedmiotów, które nie są jeszcze ogólnodostępne w sprzedaży.

Skontaktuj się z obsługą klienta

Zgłoś naruszenie naszych zasad lub problemy dotyczące innego użytkownika.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi