Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Jak korzystać z e-mail marketingu

 


Z pomocą naszych narzędzi marketingowych możesz tworzyć biuletyny promujące Twój Sklep i wysyłać je użytkownikom, którzy je zamówią. Kupujący zainteresowani Twoim Sklepem mogą otrzymywać biuletyny z jednej lub kilku Twoich list wysyłkowych. Możesz także utworzyć regularne, automatycznie wysyłane biuletyny, na przykład cotygodniowy biuletyn z informacjami o Twoich najnowszych ofertach.

Jak tworzyć i organizować listy wysyłkowe

Aby ułatwić Ci start, utworzyliśmy domyślną listę wysyłkową o nazwie „Tematyka ogólna”. Możesz zachować tę listę wysyłkową (lub zmienić jej nazwę) oraz dodać maksymalnie cztery nowe listy. Warto utworzyć listy wysyłkowe o różnej tematyce lub z informacjami o promocjach. Możesz na przykład utworzyć jedną listę o nazwie „DVD”, drugą o nazwie „Książki” i trzecią o nazwie „Powiadomienia o promocjach”.

 1. Zaloguj się do Mój eBay i kliknij zakładkę Konto.

 2. Kliknij łącze Narzędzia marketingowe, a następnie łącze Marketing pocztą e-mail.
  Na stronie Marketing pocztą e-mail jest wyświetlane podsumowanie list wysyłkowych włącznie z liczbą subskrybentów każdej z nich i całkowitą liczbą subskrybentów wszystkich list.

Zarządzanie listami wysyłkowymi

Tworzenie nowej listy wysyłkowej

Kliknij przycisk Utwórz listę wysyłkową.

Zmiana nazwy listy wysyłkowej

Kliknij łącze Edytuj obok nazwy listy wysyłkowej.

Usuwanie listy wysyłkowej

Kliknij łącze Usuń obok nazwy listy wysyłkowej.

Ważne: Jeśli usuniesz listę wysyłkową, wszystkie subskrypcje zostaną automatycznie anulowane, a ich przywrócenie nie będzie możliwe. Jeśli usuniesz wszystkie listy wysyłkowe, kupujący nie będą mogli subskrybować Twoich biuletynów ze strony Dodaj do ulubionych sprzedawców.

Wyświetlanie listy subskrybentów

Kliknij łącze Łączna liczba subskrybentów lub łącze Listy subskrybentów, znajdujące się w lewej części strony Marketing pocztą e-mail.

Gdy przeglądasz listy subskrybentów, widzisz nazwy użytkowników (ale bez nazwisk i adresów e-mail) oraz daty rozpoczęcia subskrypcji. Możesz sortować dane według kolumny Data subskrypcji, aby śledzić przebieg subskrybowania.

Blokowanie niechcianych subskrybentów

Kliknij łącze Łączna liczba subskrybentów. Zaznacz kupujących, których chcesz zablokować, a następnie kliknij przycisk Blokuj kupujących u dołu strony.

Ważne: Blokując kupujących na swoich listach wysyłkowych, dodajesz ich także do swojej listy zablokowanych licytantów i kupujących, przez co uniemożliwiasz im licytowanie i kupowanie jakichkolwiek Twoich przedmiotów.

Jak zaprojektować biuletyn sklepu

Wybierz odpowiedni szablon, a my dodamy domyślny tekst biuletynu, a nawet będziemy w nim promować Twoje oferty.

Aby zaprojektować biuletyn e-mail:
 1. Zaloguj się do Mój eBay.

 2. W zakładce Konto kliknij łącze Narzędzia marketingowe, a następnie łącze Marketing pocztą e-mail.

 3. Kliknij przycisk Utwórz wiadomość e-mail.

 4. Wybierz szablon i ogólny układ wiadomości. Do wyboru jest kilka gotowych szablonów, w tym Witamy, Kończące się wkrótce, Nowo wystawione (szablon domyślny) i Poprzedni zakup. Możesz też wybrać opcję Niestandardowy, aby zdefiniować własną treść i układ.

 5. W razie potrzeby zmień standardową zawartość i opcje.

Jak dostosować wiadomość e-mail

Temat

Wpisz temat swojej wiadomości lub zaakceptuj temat domyślny dla wybranego szablonu. W wysłanej wiadomości e-mail temat będzie widoczny w wierszu tematu po słowach: „eBay — wiadomość e-mail od sprzedającego:”.

Nagłówek

W ten sam sposób, w jaki dodajesz nagłówek aukcji Sklepu na stronach swoich ofert, możesz również wstawić go do biuletynu. Nagłówek pojawia się u góry wiadomości i zawiera logo i nazwę Twojego Sklepu oraz łącza do Twoich kategorii i stron.

Uwaga: W Twojej wiadomości e-mail nie będzie widoczne lewe menu.

Pokaz przedmiotów

Aby promować określone oferty w biuletynach poprzez duże zdjęcia, wykorzystaj opcję Pokaz przedmiotów. Oferty możesz wybierać ręcznie lub mogą zostać wybrane automatycznie, na podstawie określonych przez Ciebie kryteriów.

Lista przedmiotów

Lista ofert prezentuje przedmioty w postaci standardowej listy, podobnej do wyników wyszukiwania w naszym serwisie. Możesz wyświetlać maks. 50 ofert. Przedmioty zostaną wybrane automatycznie na podstawie kryteriów, które określisz.

Twoja opinia

W biuletynie możesz umieścić łącze do swojej Karty opinii.

Częstotliwość

Biuletyn może być wysyłany automatycznie w regularnych odstępach czasu (co tydzień, co 2 tygodnie, co miesiąc lub co 2 miesiące). Możesz wybrać, którego dnia tygodnia będzie wysyłany.

Porada: Odbiorcy najczęściej czytają biuletyny otrzymane we wtorki i środy.

Porada: Jeśli chcesz skopiować wyjątkowo skuteczny biuletyn lub nie chcesz tworzyć wiadomości od zera, kliknij łącze Zduplikuj na stronie Wiadomości e-mail lub Wyświetl wiadomość e-mail. Szczegóły wcześniejszej wiadomości e-mail zostaną wstępnie wyświetlone na stronie Utwórz wiadomość e-mail i będą dostępne do edycji. Nie będą już dostępne aukcje, które zakończyły się po utworzeniu oryginalnej wiadomości e-mail, ale wszystkie pozostałe ustawienia (odbiorcy, temat i Twoja niestandardowa wiadomość) zostaną skopiowane.

Jak wybrać odbiorców

Odbiorców biuletynu możesz wybrać z jednej lub kilku list wysyłkowych. Dla każdej listy widoczna jest bieżąca liczba subskrybentów. Niektórzy kupujący mogą subskrybować kilka Twoich list, więc łączna liczba odbiorców może być niższa od łącznej liczby subskrybentów z wybranych list. Niezależnie od tego, ile Twoich list subskrybuje dany użytkownik, wyślemy mu tylko jedną wiadomość e-mail naraz.

Uwaga: Jeśli w ciągu ostatnich 7 dni już wysyłałeś biuletyn na daną listę wysyłkową, pole wyboru tej listy będzie nieaktywne. Po upływie 7 dni pole będzie ponownie aktywne, a lista będzie dostępna dla kolejnych wysyłek.

Aby ograniczyć listę odbiorców:

 1. Wybierz minimalną liczbę zakupów, których musi u Ciebie dokonać kupujący, aby otrzymać biuletyn.

 2. Kliknij łącze Pokaż opcje zaawansowane i wybierz dodatkowe opcje. Listę odbiorców możesz ograniczać na podstawie czasu subskrypcji i reakcji na dotychczasowe wiadomości. Możesz na przykład wysłać wiadomość tylko do tych użytkowników, którzy już w przeszłości otrzymali i otworzyli Twój biuletyn.

Porada: Aby nie utracić zainteresowania kupujących, dbaj, aby treść biuletynu była zgodna z charakterem listy. Jeśli treść biuletynu nie będzie pasować do jego tytułu, kupujący mogą uznać, że wysyłasz wiadomość, na którą nie wyrażali zgody.

Miesięczne limity darmowych wiadomości e-mail

W ramach Sklepu każdego miesiąca możesz wysłać bezpłatnie 5000 wiadomości e-mail.

Jeśli wysyłka Twojego biuletynu spowoduje przekroczenie tego limitu dla Twojego poziomu Sklepu, powiadomimy Cię o tym i związanych z tym opłatach. Przed wysłaniem biuletynu możesz zmienić listę odbiorców i wprowadzić inne zmiany.

Jak sprawdzić status biuletynu

Biuletyny są wysyłane zgodnie z określonym przez Ciebie harmonogramem. Jeśli wybierzesz opcję natychmiastowej wysyłki, dostarczenie wiadomości może potrwać do 4h. Podczas wysyłania Twojego biuletynu otrzymasz jego bezpłatną kopię.

Status wysyłki biuletynu możesz sprawdzić na stronie Marketing pocztą e-mail.

 • Zaplanowane wiadomości są widoczne w sekcji Oczekujące wiadomości e-mail.

 • Wiadomości aktualnie wysyłane są widoczne w sekcji Wysłane wiadomości e-mail ze statusem „Wysyłanie”.

 • Wysłane wiadomości są widoczne w sekcji Wysłane wiadomości e-mail ze statusem „Wysłane”.

 • Jeśli Twoja wiadomość została zablokowana z powodu ryzyka, że zawiera wirusa, będzie ona widoczna w sekcji Wysłane wiadomości e-mail ze statusem „Błąd (znaleziono wirusa)”.

Jak przyciągnąć więcej subskrybentów

Po utworzeniu list wysyłkowych, zachęcaj kupujących do ich subskrybowania. Kupujący mogą subskrybować je poprzez dodanie Cię do ulubionych sprzedawców lub kliknięcie łącza Zamów biuletyn Sklepu na stronie Sklepu. Aby zdobyć jeszcze więcej subskrybentów, możesz dodać do Sklepu pole promocyjne pt. Zamów biuletyn.

Warunki

Tekst wiadomości nie może zawierać tych elementów:

 • ofert sprzedaży poza serwisem eBay,

 • numerów telefonów i adresów e-mail,

 • łącz i odnośników graficznych do ofert poza serwisem eBay,

 • Aktywna zawartość zawierająca kody HTML, JavaScript, Flash, wtyczki i akcje formularzy

Skontaktuj się z obsługą klienta

Jeśli w Pomocy nie ma tematów, których szukasz, zadaj pytanie.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi