Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Jak rozwiązywać problemy z podstawowym serwisem zdjęciowym eBay

Problemy z rozmiarem zdjęcia

 • Jeśli pojawia się komunikat, że plik jest zbyt duży, sprawdź rozmiar zdjęcia. Użyj edytora zdjęć i zmniejsz rozmiar zdjęcia do co najmniej 7 megabajtów (7000 KB). Aby sprawdzić rozmiar pliku zdjęcia w systemie MS Windows, otwórz folder ze zdjęciem i z menu Widok wybierz polecenie Szczegóły. Rozmiar zdjęcia znajdziesz w kolumnie Rozmiar.

 • Jeśli łączysz się z Internetem przy pomocy połączenia telefonicznego (dial-up), przesłanie zdjęcia do serwisu eBay może zająć kilka minut. Aby przyspieszyć przesyłanie, użyj edytora zdjęć i skompresuj pliki zdjęć, co zazwyczaj nie wpływa na jakość zdjęć. Nie zalecamy jednak ponownego kompresowania zdjęć do rozmiaru mniejszego niż 200 KB. Polecamy standardowy serwis zdjęciowy, który automatycznie dostosowuje duże zdjęcia.

Problemy z dodawaniem zdjęć w formularzu sprzedaży

 • Jeśli używasz systemu MS Windows z przeglądarką Internet Explorer i masz problemy z korzystaniem z podstawowego serwisu zdjęciowego w formularzu sprzedaży lub też nie widzisz przycisków Przeglądaj, które umożliwiają przesyłanie zdjęć, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki:

  1. Zamknij wszystkie okna i ponownie uruchom komputer.

  2. Kliknij przycisk Start na pasku zadań Windows, wybierz Ustawienia a następnie Panel sterowania.

  3. W Panelu sterowania otwórz Opcje internetowe.

  4. Kliknij zakładkę Ogólne.

  5. Kliknij przycisk Usuń pliki, zaznacz pole wyboru Usuń całą zawartość offline, a następnie kliknij przycisk OK .

  6. Kliknij przycisk Zastosuj .

  7. Kliknij przycisk OK.

  8. Zaloguj się w serwisie eBay i wznów wystawianie przedmiotów. W większości przypadków Podstawowy serwis zdjęciowy eBay będzie teraz działać prawidłowo.

 • Jeśli nie używasz systemu Windows ani programu Internet Explorer lub jeśli nadal nie udało się rozwiązać problemu, przyczyną problemów z podstawowym serwisem zdjęciowym może być inne oprogramowanie, takie jak zapory sieciowe, programy do blokowania reklam lub programy do przyspieszania przeglądania sieci WWW. Spróbuj wykonać następujące czynności:

Programy do przyspieszania przeglądania stron WWW
Wyłącz programy do blokowania reklam i programy do przyspieszania przeglądania Internetu.

Spróbuj tymczasowo wyłączyć programy do przyspieszania przeglądania Internetu. Jeśli umożliwi to działanie serwisu zdjęciowego, będzie to oznaczać, że program do przyspieszania przeglądania Internetu musisz wyłączać przy każdym użyciu podstawowego serwisu zdjęciowego lub też musisz zmienić ustawienia tego programu, tak aby nie buforował zawartości z adresów typu *.ebay.pl.

Ustawienia zapory sieciowej
Zapory sieciowe ograniczają możliwości komunikacji między komputerem a stronami WWW. Jednak zapory sieciowe mogą także blokować zawartość, która ma zostać przesłana lub odebrana z serwisu eBay czy innych stron WWW. Na komputerze wystarczy tylko jedna zapora, a jej ustawienia muszą umożliwiać przesyłanie zawartości pomiędzy komputerem a serwisem eBay.pl. Jeśli na komputerze jest zainstalowany system Windows XP oraz oprogramowanie zapory innej firmy (np. Norton Internet Security, ZoneAlarm) i jest włączona wbudowana zapora systemu Windows XP, wyłącz ją.

 1. Kliknij przycisk Start na pasku zadań systemu Windows, wybierz Ustawienia a następnie Panel sterowania.

 2. Kliknij Połączenia sieciowe .

 3. Prawym przyciskiem myszy kliknij Połączenie lokalne a następnie przycisk Właściwości.

 4. W zakładce Zaawansowane, kliknij przycisk Ustawienia.

 5. W zakładce Ogólne wybierz Wyłącz.

 6. Kliknij przycisk OK .

 7. Kliknij raz jeszcze przycisk OK.

Po dostosowaniu ustawień oprogramowania innej firmy ponownie wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, tak jak to opisano powyżej. W przeciwnym wypadku niedziałające, odfiltrowane strony przechowywane w pamięci podręcznej mogą być nadal używane, gdy spróbujesz ponownie dodać zdjęcia do aukcji.

Jeśli wyświetlony został błąd

Błąd o kodzie DFB01
 • Błąd SDFB001 wskazuje problem z połączeniem z serwerami eBay. Może on być spowodowany niską jakością połączenia sieciowego, ale najczęściej wynika z konfliktu oprogramowania. Programy do blokowania wyskakujących okien i reklam mogą uniemożliwiać ładowanie zdjęć do serwisu zdjęciowego. Jeśli używasz systemu MS Windows z przeglądarką Internet Explorer, wykonaj poniższe instrukcje, aby wyłączyć wbudowany program do blokowania wyskakujących okien.

  1. Otwórz program Internet Explorer.

  2. Kliknij menu Narzędzia programu Internet Explorer, a następnie wybierz polecenie Opcje Internetowe .

  3. Kliknij zakładkę Prywatność.

  4. W sekcji Blokowanie wyskakujących okienek wyczyść pole wyboru Zablokuj wyskakujące okienka. Jeśli to pole wyboru nie było zaznaczone, kliknij przycisk Anuluj .

  5. Kliknij przycisk Zastosuj.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Microsoft Blokowanie wyskakujących okienek w programie Internet Explorer

Błąd o kodzie SDFB003
 • Błąd o kodzie SDFB003 wskazuje uszkodzenie danych podczas łączenia się z serwerami serwisu zdjęciowego eBay. Jest najczęściej powodowany ustawieniem zapory sieciowej. Zazwyczaj to ustawienie nosi nazwę typu „usuń nieznane nagłówki” i można je wyłączyć, aby umożliwić przesyłanie zdjęć. Jeśli nie możesz znaleźć lub zmienić tego ustawienia w swoim oprogramowaniu zapory sieciowej, prawdopodobnie Twoje połączenie internetowe jest filtrowane przez zaporę sieciową obsługiwaną przez dostawcę Internetu. Możesz zgłosić mu ten błąd i poprosić o informacje, jak skonfigurować to ustawienie.

Hosting zdjęć na własnej stronie WWW

 • Jeśli nie możesz rozwiązać problemów z przesyłaniem zdjęć, użyj funkcji Kopiuj pliki z Internetu lub Hosting we własnym zakresie, aby dodać zdjęcia zapisane na innej/własnej stronie.

 • Aby włączyć te funkcje, kliknij łącze Dodaj lub usuń opcje w formularzu sprzedaży w sekcji Dodaj zdjęcia, aby lepiej zaprezentować swój przedmiot.

 • W przypadku obu tych funkcji musisz podać adres URL zdjęcia, które chcesz skopiować lub podlinkować bezpośrednio do aukcji.

 • Obie funkcje wymagają posiadania miejsca na publicznie dostępnym serwerze internetowym, na którym uprzednio zapisałeś zdjęcia. Wielu dostawców Internetu oferuje takie miejsce w ramach swoich usług, ale sposób korzystania z niego może być ograniczony. Skontaktuj się ze swoim dostawcą, aby zapoznać się ze szczegółami usług.

 • Jeśli użyjesz tej funkcji, spróbujemy wygenerować z pierwszego zdjęcia zdjęcie z galerii/miniaturkę, które kupujący będą mogli powiększyć. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Jeśli wyświetlony zostanie komunikat o błędzie, nie musisz nic robić. Twoje zdjęcia będą nadal widoczne na stronie aukcji. Po 24h sprawdź, czy problem zostal rozwiązany, a jeśli nie, dodaj zdjęcie ponownie.

Dodatkowa pomoc dotycząca rozwiązywania problemów

 • Dodatkową pomoc możesz uzyskać w Centrum odpowiedzi, gdzie możesz przeszukać dostępne już informacje lub wysłać pytanie do innych użytkowników.

Skontaktuj się z obsługą klienta

Jeśli w Pomocy nie ma tematów, których szukasz, zadaj pytanie.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi