Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Jak rozwiązywać problemy ze standardowym serwisem zdjęciowym

Problemy z rozmiarem zdjęcia

Jeśli pojawia się komunikat, że plik jest zbyt duży, sprawdź rozmiar zdjęcia. Użyj edytora zdjęć i zmniejsz rozmiar zdjęcia do 7 megabajtów (7000 KB). Aby sprawdzić rozmiar pliku zdjęcia w systemie MS Windows, otwórz folder ze zdjęciem i z menu Widok wybierz polecenie Szczegóły. Rozmiar zdjęcia znajdziesz w kolumnie Rozmiar.

Jak zainstalować program Adobe Flash i z niego korzystać

Aby korzystać ze Standardowego serwisu zdjęciowego, musisz zainstalować program Adobe Flash 10 lub nowszy. Pobierz program Adobe Flash z witryny firmy Adobe.

Jeśli korzystasz z programu Adobe Flash 10 lub nowszego, ale zawartość Standardowego serwisu zdjęciowego jest blokowana, spróbuj dostosować ustawienia oprogramowania innych firm, np. oprogramowania zabezpieczającego lub blokującego wyświetlanie reklam, aby umożliwić programowi Adobe Flash ładowanie zawartości stron serwisu eBay. Więcej informacji znajdziesz w plikach pomocy zainstalowanego oprogramowania. Jeśli nie udało Ci się skorygować tego problemu i nie możesz korzystać ze Standardowego serwisu zdjęciowego, zacznij używać Podstawowego serwisu zdjęciowego — kliknij łącze w prawym górnym rogu karty Standardowy lub kartę Podstawowy.

Jeśli pojawi się komunikat o błędzie

Błąd o kodzie SDFB01

Błąd SDFB001 wskazuje problem z połączeniem z serwerami eBay. Może on być spowodowany niską jakością połączenia sieciowego, ale najczęściej wynika z konfliktu oprogramowania. Programy do blokowania wyskakujących okien i reklam mogą uniemożliwiać ładowanie zdjęć do serwisu zdjęciowego. Jeśli używasz systemu MS Windows z przeglądarką Internet Explorer, wykonaj poniższe instrukcje, aby wyłączyć wbudowany program do blokowania wyskakujących okien.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Microsoft Blokowanie wyskakujących okienek w programie Internet Explorer

Błąd o kodzie SDFB003

Błąd o kodzie SDFB003 wskazuje uszkodzenie danych podczas łączenia się z serwerami serwisu zdjęciowego eBay. Jest najczęściej powodowany ustawieniem zapory sieciowej. Zazwyczaj to ustawienie nosi nazwę typu „usuń nieznane nagłówki” i można je wyłączyć, aby umożliwić przesyłanie zdjęć. Jeśli nie możesz znaleźć lub zmienić tego ustawienia w swoim oprogramowaniu zapory sieciowej, prawdopodobnie Twoje połączenie internetowe jest filtrowane przez zaporę sieciową obsługiwaną przez dostawcę Internetu. Możesz zgłosić mu ten błąd i poprosić o informacje, jak skonfigurować to ustawienie.

Hosting we własnym zakresie

  • Jeśli nie możesz rozwiązać problemów z przesyłaniem zdjęć, użyj funkcji Kopiuj pliki z Internetu lub Hosting we własnym zakresie, aby dodać zdjęcia zapisane na innej/własnej stronie.

  • Aby włączyć te funkcje, kliknij łącze Dodaj lub usuń opcje w formularzu sprzedaży w sekcji Dodaj zdjęcia, aby lepiej zaprezentować swój przedmiot.

  • W przypadku obu tych funkcji musisz podać adres URL zdjęcia, które chcesz skopiować lub podlinkować bezpośrednio do aukcji.

  • Obie funkcje wymagają posiadania miejsca na publicznie dostępnym serwerze internetowym, na którym uprzednio zapisałeś zdjęcia. Wielu dostawców Internetu oferuje takie miejsce w ramach swoich usług, ale sposób korzystania z niego może być ograniczony. Skontaktuj się ze swoim dostawcą, aby zapoznać się ze szczegółami usług.

Dodatkowa pomoc

Dodatkową pomoc możesz uzyskać w Centrum odpowiedzi, gdzie możesz przeszukać dostępne już informacje lub wysłać pytanie do innych użytkowników.

Skontaktuj się z obsługą klienta

Jeśli w Pomocy nie ma tematów, których szukasz, zadaj pytanie.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi