Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Dlaczego eBay może usunąć ofertę sprzedaży

Oferty sprzedaży możemy usunąć z tych powodów:

 • są one zabronione przez prawo

 • są one zabronioną przez nasze zasady (regulamin)

 • zostały zgłoszone przez posiadacza praw w ramach programu VeRO. Może to się stać nawet wtedy, gdy Twój przedmiot jest oryginalny.

Każda oferta sprzedaży, która narusza nasze zasady lub prawa autorskie osób trzecich, może zostać usunięta. Niektóre oferty są usuwane z powodu umieszczenia w nazwie lub opisie fragmentów tekstu lub zdjęć naruszających nasze zasady. Oznacza to, że pewne przedmioty, które można kupić w sklepie, a nawet na eBay, są niedozwolone lub mogą zostać usunięte z uwagi na niezgodność z zasadami sprzedaży.

Jeżeli Twoja oferta była aktywna w serwisie przez ponad rok bez ofert kupna, możemy ją usunąć. Sprawdź nasze powiadomienie z informacjami o usuniętych ofertach i dalszych krokach.

Jeśli usunęliśmy ofertę, w której przez ponad rok nie było ofert kupna, nie zalecamy wystawiania jej ponownie, chyba że wprowadzisz zmiany, które zwiększą prawdopodobieństwo sprzedaży. Rozważ zmianę ceny, porady, jak uzyskać lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania lub rezygnację z towaru, który się nie sprzedaje.

Przeczytaj je uważnie. Znajdziesz w nim informacje o stosownych zasadach
.
Program Posiadaczy Praw Własności Intelektualnej (VeRO, Verified Rights Owners Program) pozwala posiadaczom tych praw zgłaszać i wnioskować o usunięcie ofert, które zawierają przedmioty lub materiały naruszające ich prawa własności intelektualnej. Sprawdź, jak chronimy własność intelektualną
 • Chociaż na eBay mogły lub mogą być dostępne takie oferty sprzedaży, nie oznacza to, że były/są legalne.

 • Jeśli sądzisz, że Twój przedmiot nie powinien zostać usunięty, nie wystawiaj go ponownie. Zamiast tego skontaktuj się z nami przy pomocy łączy w sekcji Jeśli nie zgadzasz się z zakończeniem aukcji/oferty.

 • Ponowne wystawienie przedmiotu, który został przez nas usunięty, może skutkować zawieszeniem Twojego konta, a w niektórych przypadkach postępowaniem karnym.

 • Opłaty za oferty sprzedaży usunięte przez nas na skutek naruszenia zasad mogą zostać zwrócone lub nie, zależnie od tego, jaka zasada została naruszona i/lub wcześniejszego

  nieprzestrzegania zasad przez sprzedawcę.

 • Jeśli kupujący zobowiązał się do zakupu, ale nie zapłacił pełnej kwoty, opłaty nie zostaną automatycznie zwrócone.

 • Opłaty za wystawienie (jeśli obowiązują) i opcje dodatkowe dotyczą każdej wystawianej oferty, są naliczane w momencie wystawienia lub ponownego wystawienia oraz nie podlegają zwrotowi.

 • Jeśli masz pytania dotyczące usuniętej przez nas oferty, skontaktuj się z nami.

 • Jeśli znajdziesz aukcję/ofertę sprzedaży przedmiotu, który według Ciebie jest zabroniony na eBay, skontaktuj się z nami.

 • Zbadamy Twoje zgłoszenie ale z powodu ochrony prywatności nie możemy szczegółowo informować o podjętych działaniach.

Skontaktuj się z nami, zależnie od przyczyny usunięcia oferty:
Jeśli stwierdzimy, że Twoja oferta została usunięta przez pomyłkę, możesz wystawić ją ponownie.

Przejrzyj zasady dotyczące ofert sprzedaży i zachowaj ostrożność przy zawieraniu transakcji. Jeśli nadal masz pytania co do usuniętych ofert lub ich wystawiania, odpowiedz bezpośrednio na otrzymane powiadomienie lub skontaktuj się z nami przy pomocy powyższych łączy.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi