Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Jak uzyskać status Najlepszego Sprzedawcy

 

Program SuperSprzedawca zostanie zakończony 20 czerwca i nie będzie już wymaganiem do uzyskania statusu Najlepszego Sprzedawcy. Aby po tej zmianie uzyskać status Najlepszego Sprzedawcy, musisz:

Status Najlepszego Sprzedawcy jest dostępny dla sprzedawców, którzy stale zapewniają kupującym najlepszy poziom obsługi i spełniają wymagania programu.

Korzyści i przywileje dla Najlepszych Sprzedawców

 • Ikonka (odznaka) Najlepszego Sprzedawcy w ofertach sprzedaży i wynikach wyszukiwania

 • Maksymalnie 20% zniżka na prowizje od sprzedaży na eBay.pl

Wymagania

Aby uzyskać status Najlepszego Sprzedawcy musisz spełnić te wymagania:

 
Wskaźnik problemów z transakcjami to odsetek Twoich transakcji, z którymi wystąpił co najmniej 1 z tych problemów:
 • Sprawa w ramach Gwarancji zwrotu pieniędzy eBay lub Ochrony kupujących PayPal zamknięta bez rozwiązania problemu przez sprzedawcę

 • Anulowanie transakcji z inicjatywy sprzedawcy

 
  Wszyscy sprzedawcy Najlepsi Sprzedawcy

Maks. % transakcji z problemami

 • Transakcje anulowane przez sprzedawcę

 • Sprawy zamknięte bez rozwiązania przez sprzedawcę

2%

0,5%

Maks. liczba różnych kupujących, których dotyczyły problemy,
zanim wpłynie to na status sprzedawcy

4

3

Maks. % spraw zamkniętych przez eBay
bez rozwiązania przez sprzedawcę

0,3%

Aby spełnić nasze minimalne standardy obsługi, w ostatnim okresie oceny Twój wskaźnik problemów z transakcjami nie może przekroczyć 2%, jeśli przekraczasz standardy, lub 0,5%, jeśli masz status Najlepszego Sprzedawcy. W ocenie Twojego poziomu obsługi na eBay.pl uwzględniamy tylko Twoje transakcje z kupującymi z Polski.
Wskaźnik problemów z transakcjami nie wpłynie na Twój status sprzedawcy, dopóki w okresie oceny problemy nie dotyczą co najmniej 4 różnych kupujących, jeśli przekraczasz standardy, lub 3 różnych kupujących, jeśli jesteś Najlepszym Sprzedawcą.
W ostatnim okresie oceny możesz mieć maks. 0,3% spraw w ramach Gwarancji zwrotu pieniędzy eBay lub Ochrony kupujących PayPal, które zostały zamknięte bez rozwiązania ich przez Ciebie. Oznacza to, że kupujący otworzył sprawę, Ty nie mogłeś(łaś) jej rozwiązać, kupujący poprosił nas lub PayPal o rozstrzygnięcie sprawy, a my uznaliśmy, że wina leży po Twojej stronie.
Sprzedawcy, którzy w ciągu ostatnich 3 miesięcy dokonali ponad 400 transakcji, są oceniani na podstawie tych 3 miesięcy. Pozostali sprzedawcy są oceniani na podstawie ostatnich 12 miesięcy. Twój wskaźnik problemów z transakcjami nie jest widoczny dla kupujących.
 
 
Wskaźnik terminowej wysyłki to odsetek Twoich zamówień niewysłanych w terminie (na czas).
 
  Wszyscy sprzedawcy Najlepsi Sprzedawcy

Maks. % zamówień (transakcji) niedostarczonych w terminie

10%

5%

Maks. liczba różnych kupujących, których dotyczyły problemy,
zanim wpłynie to na status sprzedawcy

7

5

Pomijanie opinii pojedynczych kupujących

1 opóźniona dostawa na kupującego i sprzedawcę
w przypadku transakcji w tym samym dniu

 
 • Jeśli kupujący wystawiając opinię potwierdzi, że przesyłka dotarła w szacowanym czasie dostawy, wysyłka zostanie uznana za terminową.

 • Jeśli kupujący nie wystawi opinii dotyczącej czasu dostawy, nie zostanie to uwzględnione w ocenie tego, jak spełniasz kryterium terminowej wysyłki.

 • Jeśli kupujący stwierdzi, że towar został dostarczony po szacowanym terminie dostawy, wysyłka zostanie uznana za opóźnioną i nie spełnisz kryterium terminowej wysyłki.

* Twoja sprzedaż wyrażona w złotych jest przeliczana na USD w celu ustalenia ogólnej wartości miesięcznej.

** Uwzględnienie przez nas wartości % lub liczbowej zależy od tego, która z nich jest bardziej korzystna dla sprzedawcy.

Zostań Najlepszym Sprzedawcą w innych serwisach eBay

W USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech możesz uzyskać status Najlepszego Sprzedawcy (Top Rated Seller/Verkäufer mit Top-Bewertung) w oparciu o transakcje z kupującymi z tych krajów.

Aby zostać Najlepszym Sprzedawcą: Twoje transakcje z kupującymi:

na eBay.com

w USA muszą spełniać standardy obsługi w USA

na eBay.de

eBay.at

w Niemczech i Austrii muszą spełniać standardy obsługi w Niemczech

w pozostałych serwisach eBay

we wszystkich krajach muszą spełniać globalne standardy obsługi (limity niskich ocen szczegółowych i spraw z ochrony kupujących)

 

 
 • Możesz otrzymać ikonę Najlepszego Sprzedawcy.

 • Jeśli sprzedajesz np.: w Wielkiej Brytanii, możesz spełnić kryteria i uzyskać status Najlepszego Sprzedawcy w Wielkiej Brytanii na podstawie oceny Twoich transakcji z kupującymi z Wielkiej Brytanii.

 
 • Jeśli spełniasz globalne standardy obsługi, otrzymasz ikonkę Najlepszego Sprzedawcy w tych serwisach eBay.

 • Jeśli sprzedajesz np.: we Francji, możesz uzyskać status Najlepszego Sprzedawcy i odpowiednie przywileje na podstawie oceny Twoich globalnych wyników i transakcji z kupującymi ze wszystkich krajów.

 
 • Sprzedawcy z Polski nie kwalifikują się do uzyskania zniżek opłat dla Najlepszych Sprzedawców w innych serwisach eBay, nawet jeśli posiadają w nich status Najlepszych Sprzedawców.

 • Aby kwalifikować się do zniżek opłat w tych serwisach, należy mieszkać w Wielkiej Brytanii lub Niemczech i mieć status Najlepszego Sprzedawcy w tych krajach.

 • Tylko sprzedawcy mieszkający w USA lub Kanadzie kwalifikują się do uzyskania 20% zniżki na prowizje od sprzedaży / ceny końcowej na eBay.com i eBay Motors.

 

Informacje o programie Najlepszy Sprzedawca w innych serwisach eBay (w j. obcym)

eBay.com - USA

eBay.co.uk - Wielka Brytania

eBay.de - Niemcy

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi