Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Rozwiązywanie problemów związanych z zaległymi płatnościami za przedmioty z kupującymi

 

Po dokonaniu sprzedaży na eBay transakcja z kupującym zwykle przebiega bezproblemowo, ale czasami może się zdarzyć, że kupujący nie zapłaci za przedmiot. Jeśli kupujący nie zapłaci w ciągu 4 dni kalendarzowych od złożenia zamówienia, możesz je anulować. Oferty sprzedaży jednego przedmiotu z opcją Kup teraz będą automatycznie ponownie wystawiane, chyba że zdecydujesz inaczej.

Przypominanie kupującym o płatności

Gdy kupujący wygrywa aukcję lub potwierdzi decyzję zakupu przedmiotu, wysyłamy mu wiadomości e-mail z prośbą o dokonanie płatności za zamówienie. Jeśli kupujący nadal nie zapłacił, możesz wysłać mu fakturę jako dodatkowe przypomnienie.

Jak wysłać fakturę do kupującego:

  1. Przejdź do sekcji Przedmioty sprzedane na stronie Mój eBay lub w Panelu Sprzedawcy.

  2. Wybierz zamówienie, za które chcesz wysłać fakturę i wybierz Więcej działań.

  3. Wybierz opcję Wyślij fakturę.

Jeśli po otrzymaniu faktury kupujący nadal nie zapłacił, a oferta sprzedaży została zakończona więcej niż 4 dni kalendarzowe temu, możesz anulować zamówienie. W tym celu:

  1. W Panelu sprzedawcy przejdź do Zamówień lub na stronie Mój eBay przejdź do sekcji Sprzedane.

  2. Znajdź zamówienie, które chcesz anulować, i w menu Więcej działań wybierz Anuluj to zamówienie.

  3. Wybierz powód anulowania, a następnie wybierz opcję Kontynuuj, aby zakończyć.

Po anulowaniu zamówienia może Ci przysługiwać zwrot opłat na podstawie naszych zasad zwrotów opłat, a oferta sprzedaży Twojego przedmiotu zostanie automatycznie wznowiona, jeśli dotyczyła jednego przedmiotu i zawierała opcję Kup teraz, chyba że zdecydujesz inaczej. Usuniemy także wszystkie opinie wystawione przez kupującego.

Jeśli Twoja oferta sprzedaży miała format aukcji z licytacją, po anulowaniu zamówienia możesz złożyć ofertę drugiej szansy kolejnemu licytantowi z najwyższą ofertą.

Pamiętaj o anulowaniu zaległych płatności za przedmioty w ciągu 30 dni od dnia, w którym kupujący zobowiązał się do zakupu. Wówczas możesz ponownie wystawić dany przedmiot, chyba że zdecydujesz inaczej, a wtedy otrzymasz zwrot wszelkich obowiązujących opłat.

Porada

Nie musisz kontaktować się z kupującym, jeśli nie dokonał zapłaty — wyślemy mu przypomnienie o konieczności zapłaty. Jeśli kupujący nie zapłaci w ciągu 4 dni kalendarzowych od złożenia zamówienia, możesz je anulować.

Korzystanie z Ustawień dla przedmiotów oczekujących na płatność

Możesz zautomatyzować zarządzanie nieopłaconymi zamówieniami, przechodząc na stronę Ustawienia sprzedaży.

Gdy włączysz Ustawienia dla przedmiotów oczekujących na płatność, możesz dostosować je tak, aby nieopłacone zamówienia zostały automatycznie anulowane po upływie co najmniej 4 dni kalendarzowych.

Możesz także dostosować ustawienia tak, aby od razu ponownie wystawiać oferty sprzedaży jednego przedmiotu z opcją Kup teraz. Ponadto wszelkie opinie wystawione przez kupującego, który nie opłacił zamówienia, zostaną usunięte. Włączenie Ustawień dla przedmiotów oczekujących na płatność oszczędza Twój czas oraz zapewnia, że otrzymasz zwrot wszelkich obowiązujących opłat, jeśli kupujący nie zapłaci.

Włączanie Ustawień dla przedmiotów oczekujących na płatność

Porada

Po włączeniu Ustawień dla przedmiotów oczekujących na płatność na Twoim koncie sprzedawcy możesz zablokować niektórym kupującym możliwość automatycznego anulowania zamówienia.

Ustawienia dla przedmiotów oczekujących na płatność dostępne są wyłącznie, jeśli korzystasz z Realizacji transakcji w serwisie eBay, co oznacza, że kupujący płaci w ramach standardowego procesu zapłaty, a nie za pobraniem lub czekiem.

Jeśli akceptujesz płatność gotówką przy odbiorze osobistym, czeki lub przekazy pieniężne za przedmioty z ofert sprzedaży i chcesz korzystać z Ustawień dla przedmiotów oczekujących na płatność, musisz usunąć te formy płatności.

Mimo że Ustawienia dla przedmiotów oczekujących na płatność są dostępne w przypadku większości ofert sprzedaży na eBay, np. dla przedmiotów wystawionych w serwisie eBay Motors w kategorii Części i akcesoria, nie można z nich korzystać w przypadku ofert sprzedaży pojazdów w serwisie eBay Motors. Jeśli po sprzedaży samochodu płatność do Ciebie nie dotarła, możesz ręcznie anulować zamówienie w Panelu sprzedawcy lub w sekcji Sprzedane na stronie Mój eBay.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi