Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Rozwiązywanie problemów związanych z zaległymi płatnościami za przedmioty z kupującymi

 

Po dokonaniu sprzedaży na eBay transakcja z kupującym zwykle przebiega bezproblemowo, ale czasami może się zdarzyć, że kupujący nie zapłaci za przedmiot. Jeśli tak się stanie, możesz anulować zamówienie po 4 dniach kalendarzowych od zakończenia oferty sprzedaży. Wówczas dany przedmiot zostanie automatycznie wystawiony ponownie, chyba że zdecydujesz inaczej.

Możesz zautomatyzować sposób zarządzania zaległymi płatnościami za przedmioty, włączając na swoim koncie Ustawienia dla przedmiotów oczekujących na płatność.

Jeśli sprzedajesz tylko okazjonalnie lub nie masz jeszcze skonfigurowanych Ustawień dla przedmiotów oczekujących na płatność, możesz wysłać kupującemu fakturę, aby przypomnieć mu o konieczności zapłaty. W tym celu:

  1. Wybierz przedmiot na stronie Mój eBay w sekcji Przedmioty sprzedane.

  2. Wybierz Więcej działań.

  3. Wybierz Wyślij fakturę.

Jeśli po wysłaniu faktury kupujący nadal nie zapłacił i minęły ponad 4 dni kalendarzowe od zakończenia oferty sprzedaży, anuluj zamówienie, wybierając Anuluj zamówienie poniżej i z menu rozwijanego wybierz pozycję Kupujący nie zapłacił za przedmiot.

Po anulowaniu zamówienia otrzymasz zwrot wszelkich obowiązujących opłat, a przedmiot zostanie automatycznie wystawiony ponownie, chyba że zdecydujesz inaczej. Usuniemy także wszystkie opinie wystawione przez kupującego.

Jeśli Twoja oferta sprzedaży miała format aukcji z licytacją, po anulowaniu zamówienia możesz złożyć ofertę drugiej szansy kolejnemu licytantowi z najwyższą ofertą.

Pamiętaj o anulowaniu zaległych płatności za przedmioty w ciągu 30 dni od dnia, w którym kupujący zobowiązał się do zakupu. Wówczas możesz ponownie wystawić dany przedmiot, chyba że zdecydujesz inaczej, a wtedy otrzymasz zwrot wszelkich obowiązujących opłat.

PORADA

Nie musisz kontaktować się z kupującym, jeśli nie dokonał zapłaty — wyślemy mu przypomnienie o konieczności zapłaty. Jeśli nie zapłaci w ciągu 4 dni kalendarzowych, możesz anulować zamówienie.

Korzystanie z Ustawień dla przedmiotów oczekujących na płatność

Gdy włączysz Ustawienia dla przedmiotów oczekujących na płatność, możesz dostosować je tak, aby nieopłacone zamówienia zostały automatycznie anulowane po upływie 4 dni kalendarzowych. Możesz także dostosować ustawienia tak, aby od razu ponownie wystawiać nieopłacone przedmioty. Ponadto wszelkie opinie wystawione przez kupującego, który nie opłacił zamówienia, zostaną usunięte. Włączenie Ustawień dla przedmiotów oczekujących na płatność oszczędza Twój czas oraz zapewnia, że otrzymasz zwrot wszelkich obowiązujących opłat, jeśli kupujący nie zapłaci.

Włączanie Ustawień dla przedmiotów oczekujących na płatność

PORADA

Po włączeniu Ustawień dla przedmiotów oczekujących na płatność na Twoim koncie sprzedawcy możesz zablokować niektórym kupującym możliwość automatycznego anulowania zamówienia.

Ustawienia dla przedmiotów oczekujących na płatność dostępne są wyłącznie, jeśli korzystasz z Realizacji transakcji w serwisie eBay, co oznacza, że kupujący płaci w ramach standardowego procesu zapłaty, a nie za pobraniem lub czekiem.

Jeśli akceptujesz płatność gotówką przy odbiorze osobistym, czeki lub przekazy pieniężne za przedmioty z ofert sprzedaży i chcesz korzystać z Ustawień dla przedmiotów oczekujących na płatność, musisz usunąć te formy płatności.

Mimo że Ustawienia dla przedmiotów oczekujących na płatność są dostępne w przypadku większości ofert sprzedaży na eBay, np. dla przedmiotów wystawionych w serwisie eBay Motors w kategorii Części i akcesoria, nie można z nich korzystać w przypadku ofert sprzedaży pojazdów w serwisie eBay Motors. Jeśli po sprzedaży samochodu płatność do Ciebie nie dotarła, możesz ręcznie anulować zamówienie w Panelu sprzedawcy lub w sekcji Sprzedane na stronie Mój eBay.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi