Nowe wymagane parametry i narzędzia

Co musisz wiedzieć

 • Dodajemy nowe narzędzia, które pomogą Ci wyszukać i dodać brakujące parametry oraz optymalizować oferty.
 • Od 9 września 2020 r. w wybranych kategoriach będą wymagane określone parametry.
 • Dodajemy nowe parametry w kategoriach Firma i Przemysł oraz Sport i Turystyka. 

Nowe narzędzia do obsługi parametrów

Podawanie w ofertach parametrów (wymaganych i zalecanych) pozwala zapewnić dobrą pozycję w wynikach wyszukiwania na i poza eBay. Im więcej danych podasz nam o tym, co sprzedajesz, tym lepiej możemy dopasować oferty do wyszukiwań kupujących. Aby ułatwić Ci optymalizację ofert i spełnienie wymagań, wprowadzamy nowe funkcje i narzędzia:

Funkcja „Wkrótce wymagane”

Dostępna w Panelu Sprzedawcy i w formularzu sprzedaży; informuje o planowanych wymaganych parametrach oraz o tym, od kiedy będą one wymagane w Twoich aktywnych ofertach.

Zbiorcza edycja parametrów

Dostępna w sekcji aktywnych ofert Panelu Sprzedawcy do szybkiej aktualizacji parametrów w wielu ofertach jednocześnie. Wybierz oferty do aktualizacji i dodaj odpowiednie parametry do wielu ofert naraz.

Wyszukiwanie ofert bez wymaganych parametrów

W Panelu Sprzedawcy znajdziesz filtry, które pozwalają łatwo wyszukać oferty, w których brakuje wymaganych parametrów. 

Przypomnienia w Panelu Sprzedawcy

Przypomnienia w podsumowaniu Panelu Sprzedawcy powiadomią Cię o brakujących parametrach w Twoich ofertach.

Pobierz i wgraj parametry (serwisy zagraniczne)

Funkcja dostępna w sekcji aktywnych ofert w Panelu Sprzedawcy, która umożliwi pobranie pliku z ofertami zawierającymi dane o parametrach. Możesz edytować ten plik offline, wybierając dostępne wartości, oraz zobaczyć, które parametry są wymagane, zalecane lub opcjonalne, a następnie przesłać plik w celu zaktualizowania swoich ofert.

Uwaga: Korzystasz z narzędzi firm zewnętrznych? Skontaktuj się z dostawcą swojego narzędzia i sprawdź, jak najlepiej wykorzystać w nim tę funkcję.

Popularność (ranking) parametrów (serwisy zagraniczne)

 • Widoczne w formularzu sprzedaży wytyczne, jakie parametry kupujący wpisują w zapytaniach.
 • Pomogą Ci zidentyfikować i spriorytetyzować wymagane i niewymagane parametry ważne dla Twoich potencjalnych klientów. 
 • Generowane z danych o popycie i wyszukiwań na eBay z ostatnich 30 dni. 
 • Na górze sekcji parametrów zobaczysz najważniejsze parametry. Podaj je w ofertach, aby zwiększyć ich widoczność, zwłaszcza dla kupujących korzystających z filtrów wyszukiwania.

Wyszukiwarka Optiseller Aspect Finder+ dostępna za darmo do końca roku

Teraz możesz automatycznie sprawdzić swoje oferty przy pomocy wyszukiwarki parametrów Optiseller Aspect Finder+ bez opłat* do 31 grudnia 2020 r.** Wyszukaj brakujące i wymagane parametry, znajdź zalecane parametry i łatwo zaktualizuj swoje oferty (na eBay lub poprzez inne narzędzie do wystawiania).

*Korzystasz z narzędzi zewnętrznych firm? Zapytaj dostawcę, jak możesz użyć narzędzia Optiseller przy pomocy ich narzędzia lub opcji wgrania pliku.

** Sprzedawca nie ma obowiązku korzystania z narzędzia po tym terminie. Skorzystanie z tej oferty nie wymaga podania żadnych danych do płatności, a sprzedawcy, którzy skorzystają z tej oferty, nie będą obciążani kosztami korzystania z narzędzia w okresie obowiązywania oferty.

Dodaj wymagane parametry

Od 9 września br. w działach Dom i Ogród + Elektronika będą wymagane określone parametry, a wystawienie ofert bez wymaganych parametrów nie będzie możliwe.

Nowe parametry w Firma i Przemysł oraz Sport i Turystyka

Dodajemy nowe parametry przedmiotu w tych podkategoriach kategorii Firma i Przemysł oraz Sport i Turystyka:

 • Elektronika i technika pomiarowa
 • Medycyna i laboratoria
 • Narzędzia i sprzęt warsztatowy
 • Fitness i bieganie
 • Turystyka

Zalecamy dodanie jak największej liczby parametrów w ofertach, aby zapewnić im jak najlepszą widoczność, a kupującym najbardziej adekwatne wyniki wyszukiwania.