Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Porady dla nowych użytkowników

Mimo że serwis eBay to doskonałe miejsce, w którym kupujący i sprzedający mogą się spotykać i handlować prawie wszystkim, może on budzić obawy nowych użytkowników, którzy nie są przyzwyczajeni do kupowania przedmiotów od obcych osób przez Internet lub na aukcjach. Oto kilka porad, które ułatwią Ci korzystanie z serwisu:

  • Dowiedz się, jak efektywnie wyszukiwać i przeglądać. Codziennie w serwisie eBay dostępne są miliony przedmiotów, co czasami może znacznie utrudniać znalezienie konkretnego artykułu. Bardzo pomocne może się wtedy okazać odpowiednie użycie funkcji wyszukiwania i przeglądania.

  • Przed zakupem przedmiotu sprawdź opinie wystawione sprzedającemu przez innych użytkowników oraz dowiedz się więcej na temat zasad działania systemu PayPal — formy płatności rekomendowanej przez serwis eBay. Zapoznanie się z opisem wcześniejszych transakcji zawartych przez sprzedawcę pomoże ustalić, czy osoba ta jest godna zaufania. Poznanie specyfiki systemu PayPal jeszcze przed sfinalizowaniem zakupu znacznie ułatwi przeprowadzenie transakcji.

  • Zapoznaj się z regułami i zasadami obowiązującymi w serwisie eBay . Aby utworzyć bezpieczne i uczciwe środowisko handlowe dla wszystkich użytkowników, serwis eBay wprowadził dla nich wiele reguł i zasad. Dowiedz się więcej o tym, dlaczego te zasady i reguły zostały wprowadzone oraz jakie konsekwencje grożą za ich naruszenie.

  • Skorzystaj z zaawansowanych narzędzi dostępnych na stronie Mój eBay. Strona Mój eBay umożliwia śledzenie i zarządzanie m.in. wszystkimi operacjami kupowania i sprzedawania oraz wysyłaniem wiadomości, informacjami o koncie, preferencjami itd.

  • Dowiedz się, jak w razie potrzeby uzyskać odpowiednią pomoc . W serwisie eBay dostępnych jest wiele narzędzi służących do uzyskiwania pomocy, w tym pomoc w trybie online, Poradnik eBay, forum dyskusyjne społeczności i słowniczek.

  • Dołącz do społeczności serwisu eBay. Serwis eBay oferuje zasoby społeczności, które dostarczą Ci informacji o najnowszych wydarzeniach i programach dotyczących serwisu oraz ułatwią korzystanie z serwisu eBay i komunikowanie się z innymi użytkownikami serwisu.

Skontaktuj się z obsługą klienta

Jeśli w Pomocy nie ma tematów, których szukasz, zadaj pytanie.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi