Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Zasady dotyczące ofert niewiążących

Niektóre aukcje na eBay dotyczą przedmiotów, których nie można sprzedawać w ramach licytacji, dlatego opracowaliśmy dla nich odrębne zasady. Zgodnie z nimi złożenie oferty nie powoduje zawarcia prawnie wiążącej umowy, a wieć sprzedawca nie ma obowiązku sprzedaży przedmiotu, a kupujący — do jego zakupu. Jeśli wystawiaszna eBay przedmioty tego typu, aukcja nie skutkuje umową kupna-sprzedaży, a jedynie zapewnia możliwość kontaktu między Tobą a zainteresowanymi potencjalnymi nabywcami.

Wymienione poniżej przedmioty muszą być wystawiane w odpowiedniej kategorii „ofert niewiążących” (jeśli takie kategorie istnieją), a ich aukcje mogą służyć wyłącznie zebraniu ofert od osób zainteresowanych przedmiotem:

  • Nieruchomości (np. domy, działki, mieszkania na wynajem)

  • Firmy (np. sprzedaż udziałów w firmie)

Przy sprzedaży wymienionych przedmiotów zalecamy zasięganie porady prawnej oraz korzystanie z pomocy właściwych uprawnionych specjalistów. Kupno i sprzedaż takich przedmiotów jest skomplikowane i podlega szeregowi praw, w tym szczegółowym regulacjom obowiązującym w regionie i kraju, gdzie przedmiot się znajduje. Jeśli wystawiasz takie przedmioty, aby sprawdzić, jakie wzbudzą zainteresowanie, według własnego uznania możesz się skontaktować z osobami, które odpowiedziały na aukcję, i omówić z nimi szczegóły sprzedaży w zakresie zgodnym z Zasadami zachowania poufności.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi