Omówienie na 4 min

Licytowanie

Licytowanie w aukcji jest świetnym sposobem na zdobycie w okazyjnej cenie przedmiotu, który chcesz mieć.

W aukcji z licytacją sprzedawcy podają cenę wywoławczą, a Ty licytujesz z innymi kupującymi. Możesz śledzić licytację w sekcji Licytowanie i oferty ― otwiera się w nowym oknie lub na nowej karcie na stronie Mój eBay. Gdy licytacja się zakończy, licytant z najwyższą ofertą wygrywa aukcję i płaci za przedmiot.

Wskazówka
Pamiętaj, że złożona oferta to wiążąca umowa. Jeśli licytujesz przedmiot w aukcji z licytacją, zobowiązujesz się go kupić, jeśli wygrasz licytację.

Nasze artykuły pomogą odpowiedzieć na pytania dotyczące aukcji. Dowiesz się z nich wszystkiego na temat licytowania przedmiotów.

Automatyczne licytowanie

Wyprzedź konkurencję, ustawiając automatyczne licytowanie.

Wycofanie oferty złożonej w licytacji

Dowiedz się, jak i kiedy możesz wycofać ofertę, jeśli popełnisz błąd podczas licytowania.

Cena minimalna

Dowiedz się, jak działa cena minimalna w aukcjach.

Odpowiadanie na Oferty drugiej szansy

Nawet jeśli nie wygrasz licytacji, sprzedawca może wysłać Ci Ofertę drugiej szansy. Dowiedz się, jak działają te oferty i jak na nie odpowiadać.

Często zadawane pytania

 
Gdzie mogę znaleźć historię moich licytacji?

Aby zobaczyć historię licytacji, przejdź do strony Mój eBay i wybierz Licytowanie i oferty ― otwiera się w nowym oknie lub na nowej karcie.

Znajdziesz tam licytowane przedmioty, przedmioty licytowane, ale niekupione i Najlepsze oferty złożone przez Ciebie.

Jeśli chcesz usunąć historię licytacji, zaznacz pole wyboru obok przedmiotów, które chcesz usunąć i wybierz Usuń.

 
Co to jest licytowanie prywatne?

Czasami sprzedawcy mogą tworzyć prywatne aukcje, które zapewniają anonimowość licytantom i kupującym, zwłaszcza w przypadku sprzedaży bardzo cennych przedmiotów lub produktów farmaceutycznych. Takie oferty zawierają informację o tym, że są prywatne i że tylko sprzedawca może zobaczyć Twoją nazwę użytkownika.

 
Dlaczego licytowany przeze mnie przedmiot zniknął?

Sprzedawca może wcześniej zakończyć aukcję, choć zdecydowanie to odradzamy. Możemy też anulować aukcję, jeśli sprzedawca naruszył jedną z naszych zasad.

 
Dlaczego podczas próby licytowania otrzymuję wiadomość z prośbą o skontaktowanie się ze sprzedawcą?

Czasami sprzedawcy określają wymagania dla potencjalnych kupujących w oparciu o ustawienia płatności lub wysyłki. Możesz na przykład mieszkać w regionie lub kraju, do którego sprzedawca nie wysyła przedmiotów.

W takim przypadku poprosimy Cię o skontaktowanie się ze sprzedawcą, gdy spróbujesz licytować. Powiadom sprzedawcę, że chcesz licytować. Może zdecyduje się na zmianę kryteriów na takie, które umożliwią Ci udział w aukcji.

 
Dlaczego nie mogę licytować w aukcji znajomego?

Zależy nam na tym, aby aukcje były uczciwe. Czasami użytkownik, który zna sprzedawcę, na przykład członek rodziny lub znajomy, licytuje dany przedmiot, aby podnieść jego cenę. Jest to tak zwane podbijanie ceny, które jest zabronione na eBay.

 
Czy ten artykuł był pomocny?

Pokrewne tematy pomocy