Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Zamknięcie konta i usunięcie danych

 

Zamknięcie konta i usunięcie danych

Zamknięcie konta eBay oznacza brak możliwości sprzedaży w serwisie i brak dostępu do strony Mój eBay. Ponadto utracisz historię opinii, sprzedaży i zakupów.

Rozważ skontaktowanie się z nami przed zamknięciem konta. Cieszymy się, że jesteś z nami i zrobimy, co w naszej mocy, aby pomóc Ci w rozwiązaniu wszelkich problemów.

Jeśli chcesz zamknąć konto, ponieważ nie masz zamiaru dłużej sprzedawać, nie musisz tego robić. Możesz pozostawić aktywne konto eBay, usunąć automatyczną formę płatności i anulować subskrypcję narzędzi do sprzedawania.

Jeśli mimo to chcesz zamknąć konto, upewnij się, że:

  • masz uregulowane wszystkie należności, a saldo Twojego konta zostało wyzerowane;

  • nie masz aktywnych ofert na przedmiot

Uwaga: jeśli Twoje konto zostało zawieszone, objęte ograniczeniami lub obecnie nie spełnia naszych minimalnych standardów obsługi dla sprzedawców, musisz skontaktować się z nami, aby zamknąć konto.

 

Co trzeba wiedzieć na temat zamknięcia konta

Gdy zgłosisz prośbę o zamknięcie konta, w ciągu 24 godzin potwierdzimy jej otrzymanie, wysyłając wiadomość na Twój zarejestrowany adres e-mail oraz do sekcji Moje wiadomości na eBay. Zazwyczaj zamknięcie konta następuje po 30 dniach od wpłynięcia prośby. Niemniej, jeżeli w ciągu 30 dni przed wpłynięciem prośby z Twojego konta został kupiony lub sprzedany przedmiot, pozostawimy konto otwarte przez 60 dni od otrzymania prośby, aby umożliwić sfinalizowanie wszelkich niedokończonych sprzedaży i zakupów.

Po 30 lub 60 dniach (zależnie od tego, czy w ciągu ostatnich 30 dni z Twojego konta został kupiony/sprzedany przedmiot) konto zostanie trwale zamknięte i usuniemy Twoje dane. Jeśli zmienisz zdanie, zanim zamkniemy Twoje konto, możesz skontaktować się z nami i poprosić o jego ponowną aktywację, jeśli Twoje konto jest w dobrej kondycji.

Ze względów bezpieczeństwa nie można sprzedawać ani przekazywać kont eBay innym osobom. Można natomiast dodać drugi kontakt do swojego konta.

 

Informacje osobiste użytkowników po zamknięciu konta

Prawo do usunięcia danych osobowych (w tym informacji osobistych) zależy od obowiązujących przepisów dotyczących ochrony danych, które różnią się w zależności od kraju i regionu. Na przykład RODO zapewnia prawo do usunięcia danych osobowych, z pewnymi wyjątkami. W firmie eBay rozciągamy prawo do usunięcia danych osobowych na wszystkich użytkowników, niezależnie od przepisów w kraju lub regionie ich zamieszkania.

Jeżeli poprosisz o zamknięcie konta, Twoje dane osobowe również zostaną usunięte, o ile Twoje konto jest w stanie niebudzącym zastrzeżeń.

eBay usuwa dane osobowe z wykorzystaniem zatwierdzonych metod, takich jak szyfrowanie, pseudonimizacja i agregacja danych. Ze swojej strony musisz wyczyścić pamięć podręczną, usunąć pliki cookie i historię przeglądania dla każdej przeglądarki, w której logowałeś(łaś) się do swojego konta eBay. Jeśli pobrałeś(łaś) aplikacje eBay na swoje urządzenia mobilne, musisz je także usunąć.

Jeżeli nie zmienisz zdania i nie zechcesz zachować konta, konto jest w stanie niebudzącym zastrzeżeń i nie ma zastosowania żaden z poniższych wyjątków, konto zostanie zamknięte i usuniemy Twoje dane w ciągu 30–60 dni od otrzymania prośby. Aby móc zatrzymać konto, w chwili złożenia prośby o zamknięcie konto musi być w dobrej kondycji. Konta zawieszone lub z nałożonymi ograniczeniami zostaną zamknięte i nie będziemy mogli pozwolić Ci na ponowne otwarcie konta.

Po zamknięciu konta wyślemy wiadomość z potwierdzeniem na Twój zarejestrowany adres e-mail. Aby znowu korzystać z serwisu eBay, konieczne będzie założenie nowego konta.

Wyjątki dotyczące zamknięcia konta i usunięcia informacji osobistych

Nie możemy zamknąć konta lub usunąć skojarzonych z nim danych, jeżeli:

  • na Twoim koncie jest zaległe saldo

  • masz oczekujące transakcje (np. otwartą licytację lub oczekujące płatności)

  • konieczne jest zachowanie danych konta w celu wykrywania, badania nielegalnych działań i zapobiegania im

  • prawo właściwe wymaga zachowania danych dotyczących konta

  • istnieje zagrożenie dla zdrowia publicznego

  • eBay musi zachować dane w związku z wezwaniem lub orzeczeniem sądu

Jeżeli z jakichkolwiek powodów usunięcie danych jest niemożliwe, będziemy je przechowywać zgodnie z postanowieniami Oświadczenia o prywatności.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc w zamknięciu konta zmarłego użytkownika serwisu eBay.

Zamknięcie konta oznacza zamknięcie wszystkich Twoich działań na eBay związanych z tą samą tożsamością, np. eBay Partner Network (EPN).

Po przesłaniu prośby o zamknięcie konta nie będziesz mieć już do niego dostępu. Stracisz także możliwość sprzedaży i kupowania na eBay.

Zamknięcie konta i usunięcie danych

Skontaktuj się z obsługą klienta

Jeśli w Pomocy nie ma tematów, których szukasz, zadaj pytanie.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi