Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Co zrobić, jeśli nie otrzymasz kupionego przedmiotu

 

Jeśli przedmiot nie został dostarczony lub znacząco różni się od opisu sprzedawcy, masz kilka możliwości rozwiązania problemu.

Sprawdź informacje o dostawie przedmiotu

Jeśli przedmiot jeszcze nie dotarł, najpierw sprawdź informacje o dostawie. Informacje o dostawie znajdziesz w historii zakupów. W sekcji informacji o dostawie możesz:

  • Wyświetlić szacowany czas dostawy – szacowana data dostawy określa, kiedy przedmiot powinien do Ciebie dotrzeć. Jeśli ta data jeszcze nie minęła, przedmiot prawdopodobnie nadal jest w drodze.

  • Upewnij się, że podany adres dostawy jest prawidłowy – jeśli adres dostawy podany przez Ciebie podczas realizacji transakcji jest nieprawidłowy, przejdź na stronę informacji o dostawie i sprawdź, czy możesz anulować zamówienie. Sprzedawca może wtedy ponownie wystawić przedmiot, aby umożliwić Ci jego ponowne kupienie i podanie prawidłowego adresu. Jeśli sprzedawca już wysłał przedmiot, nie będzie mógł zmienić adresu dostawy. Jeśli to możliwe, spróbuj odebrać paczkę pod adresem podanym na etapie realizacji transakcji.

Jeśli ostatnia szacowana data dostawy minęła, adres podany w zamówieniu jest prawidłowy, a przedmiot nadal do Ciebie nie dotarł, masz kilka możliwości rozwiązania problemu.

Jeśli przedmiot nie kwalifikuje się do programu Gwarancji zwrotu pieniędzy eBay

Jeśli kupiony przedmiot nie jest objęty Gwarancją zwrotu pieniędzy eBay, powiadom sprzedawcę o nieotrzymaniu przedmiotu, otwierając sprawę w Centrum rozstrzygania. Większość sprzedawców dąży do osiągnięcia porozumienia z kupującym. Możesz poprosić o zwrot pieniędzy lub poczekać na dostarczenie przedmiotu.

Jeśli w opisie oferty sprzedaży lub informacjach o zamówieniu nie zostanie wyświetlona plakietka Gwarancji zwrotu pieniędzy eBay, oznacza to, że przedmiot nie jest objęty programem Gwarancji zwrotu pieniędzy eBay.

 

Jeśli przedmiot kwalifikuje się do programu Gwarancji zwrotu pieniędzy eBay

Jeśli przedmiot, który kupiłeś(łaś), kwalifikuje się do programu Gwarancji zwrotu pieniędzy eBay i nie został dostarczony do dnia określonego jako szacowana data dostawy, zapewnimy Ci zwrot pieniędzy lub dostarczenie przedmiotu.

Zgłoś nieotrzymanie przedmiotu

  1. Jeśli przedmiot nie dotarł przed upływem szacowanej daty dostawy, powiadom o tym sprzedawcę, otwierając sprawę w Centrum rozstrzygania. Masz 30 dni po szacowanej dacie dostawy na poinformowanie sprzedawcy, że przedmiot nie został dostarczony.

  2. Następnie sprzedawca ma 3 dni robocze, aby przekazać Ci zaktualizowane informacje o dostawie lub zaproponować zwrot pieniędzy. Jeśli sprzedawca nie rozwiąże problemu w ciągu 3 dni roboczych, możesz wystąpić do eBay z prośbą o pomoc. Możesz poprosić nas o pomoc w ciągu 21 dni roboczych od daty powiadomienia sprzedawcy o nieotrzymaniu przedmiotu.

  3. W dowolnym momencie możesz sprawdzić status zgłoszonej prośby.

Jeśli informacje o śledzeniu przesyłki wskażą, że zamówiony przedmiot został dostarczony po otworzeniu prośby dotyczącej nieotrzymania przedmiotu, zarówno Ty, jak i sprzedawca otrzymacie wiadomości e-mail z powiadomieniem. Twoja prośba zostanie automatycznie zamknięta w ciągu kolejnych 24 godzin. Nadal możesz poprosić nas o pomoc, zanim sprawa zostanie automatycznie zamknięta.

Jeśli sprzedawca zaproponuje Ci zwrot pieniędzy

Jeśli sprzedawca oferuje zwrot pieniędzy, będzie miał 2 dni robocze na oddanie Ci środków. Gdy sprzedawca wyśle zwrot pieniędzy, otrzymasz e-mail z powiadomieniem.

Zaksięgowanie zwrotu pieniędzy na koncie PayPal trwa z reguły 3-5 dni roboczych. Jeśli zapłaciłeś(łaś) za zakup kartą kredytową lub w inny sposób, przetworzenie zwrotu pieniędzy może potrwać nawet do 30 dni, zależnie od instytucji finansowej.

Jak zamknąć sprawę o nieotrzymanie przedmiotu

Jeśli przedmiot zostanie dostarczony po otwarciu sprawy, możesz ją zamknąć:

  1. Przejdź do zakładki Historia zakupów na stronie Mój eBay i znajdź odpowiednie zamówienie.

  2. Wybierz pozycję Sprawa o nieotrzymanie przedmiotu.

  3. Wybierz pozycję Zamknij sprawę i wybierz kod przyczyny.

Upewnij się, że chcesz zamknąć sprawę, ponieważ nie będzie można jej ponownie otworzyć.

Dowiedz się więcej o warunkach korzystania z programu Gwarancja zwrotu pieniędzy eBay.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami