Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Co zrobić w przypadku nieotrzymania przedmiotu?

 

Jeśli przedmiot nie został dostarczony, masz kilka możliwości rozwiązania problemu.

Sprawdź informacje o dostawie przedmiotu

Jeśli przedmiot jeszcze nie dotarł, może to oznaczać, że jeszcze jest w drodze, dlatego najpierw sprawdź informacje o dostawie. Informacje o dostawie znajdują się w Historii zakupów. Będzie tam widoczna spodziewana data dostawy, a także adres, na który został wysłany przedmiot.

Upewnij się, że adres dostawy jest prawidłowy – jeśli adres podany przez Ciebie na stronie realizacji transakcji jest nieprawidłowy, wybierz opcję Skontaktuj się ze sprzedawcą na stronie z informacjami o dostawie zamówienia i sprawdź, czy będzie on mógł anulować zamówienie. Sprzedawca może wtedy ponownie wystawić przedmiot, aby umożliwić Ci jego ponowne kupienie i podanie prawidłowego adresu. Jeśli sprzedawca już wysłał przedmiot, zmiana adresu dostawy nie będzie możliwa. Jeśli to możliwe, spróbuj odebrać paczkę pod adresem podanym na etapie realizacji transakcji.

Powiadom sprzedawcę, że przedmiot nie został dostarczony

Jeśli upłynęła już szacowana data dostawy, a zamówienie nie zostało jeszcze dostarczone, powiadom sprzedawcę. Masz 30 dni po szacowanej dacie dostawy na poinformowanie sprzedawcy, że zamówienie nie zostało dostarczone.

Zgłoś nietrzymanie przedmiotu
  1. Przejdź do Historii zakupów.

  2. Wybierz Więcej działań obok przedmiotu, a następnie wybierz opcję Nie otrzymałem(łam) przedmiotu.

  3. Zaznacz pole wyboru przy pozycji Chcę otrzymać zwrot pieniędzy lub Chcę otrzymać przedmiot.

  4. Możesz dodać wiadomość do sprzedawcy.

  5. Wybierz opcję Wyślij prośbę.

Gdy poinformujesz sprzedawcę o wystąpieniu problemu będzie on miał 3 dni robocze na podanie zaktualizowanych informacji o dostawie, zaproponowanie Ci innego przedmiotu lub przyznanie zwrotu pieniędzy.

Jeśli informacje o śledzeniu przesyłki wykażą, że zamówiony przedmiot został dostarczony po otworzeniu prośby dotyczącej nieotrzymania przedmiotu, zarówno Ty, jak i sprzedawca otrzymacie wiadomości e-mail z powiadomieniem. Twoja prośba zostanie automatycznie zamknięta w ciągu kolejnych 24 godzin. Nadal możesz poprosić nas o pomoc, zanim sprawa zostanie automatycznie zamknięta.

Jeśli sprzedawca zaproponuje Ci zwrot pieniędzy

Jeśli sprzedawca oferuje zwrot pieniędzy, będzie miał 2 dni robocze na wysłanie zwrotu pieniędzy. Gdy sprzedawca zwróci pieniądze, otrzymasz e-mail z powiadomieniem. Pieniądze zostaną zwrócone na Twoją oryginalną formę płatności. Zazwyczaj ich zaksięgowanie trwa od 3 do 5 dni roboczych.

Jak zamknąć prośbę

Jeśli po otwarciu sprawy otrzymasz przedmiot, możesz ją zamknąć. W tym celu:

  1. Przejdź do zakładki Historia zakupów i znajdź odpowiednie zamówienie.

  2. Wybierz Zobacz szczegóły prośby w menu rozwijanym Więcej działań.

  3. Wybierz Zamknij prośbę i wybierz przyczynę z menu rozwijanego.

Upewnij się, że chcesz zamknąć prośbę, ponieważ jej ponowne otworzenie nie będzie możliwe.

Dowiedz się więcej o Gwarancji zwrotu pieniędzy eBay.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami