Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Zwracanie przedmiotu

 

Kiedy możesz zwrócić przedmiot

Mamy nadzieję, że jesteś zadowolony(a) z zakupów na eBay. Jednak, jeśli zmienisz zdanie, większość sprzedawców przyjmie zwrot.

Aby sprawdzić, czy sprzedawca przyjmuje zwroty, zajrzyj do sekcji zwroty w ofercie sprzedaży. W przypadku przedmiotu, który już kupiłeś(łaś), przejdź do Historii zakupów na stronie Mój eBay i kliknij przedmiot. W zależności od kupionego przedmiotu system przekieruje Cię do procedury zwrotów na eBay lub umożliwi skontaktowanie się ze sprzedawcą.

Twoje prawo do zwrotu

Przepisy dotyczące umów konsumenckich mają zastosowanie do sprzedaży między sprzedawcą-firmą a kupującym, kiedy nie ma kontaktu osobistego. W przypadku zakupów podlegających tym zapisom masz 14 dni od otrzymania przedmiotu, aby poprosić o możliwość jego zwrotu.

Prośba o wymianę przedmiotu

Niektórzy sprzedawcy oferują możliwość wymiany przedmiotu zamiast zwrotu pieniędzy. Jeśli ta opcja jest dostępna, sprzedawca poinformuje Cię o swoich zasadach zwrotów. Możesz poprosić o wymianę przedmiotu, jeśli:

 • Sprzedawca oferuje wymianę przedmiotu jako opcję

 • Zwracasz oryginalny przedmiot i chcesz wymienić go na dokładnie taki sam artykuł.

 • Otrzymany przedmiot jest niezgodny z opisem podanym w ofercie sprzedaży lub posiada jakiekolwiek wady.

Aby poprosić o wymianę przedmiotu, skontaktuj się ze sprzedawcą poprzez stronę Mój eBay. Otrzymasz powiadomienie, jeśli zamienny przedmiot będzie dostępny. Po ustaleniu warunków wymiany przedmiotu odeślij oryginalny przedmiot do sprzedawcy w ciągu 10 dni roboczych od zgłoszenia prośby o zwrot.

Prośba o zwrot, jeśli przedmiot nie kwalifikuje się do programu Gwarancji zwrotu pieniędzy eBay

Jeśli w opisie oferty sprzedaży lub informacjach o zamówieniu nie zostanie wyświetlona plakietka Gwarancji zwrotu pieniędzy eBay, oznacza to, że przedmiot nie jest objęty programem Gwarancji zwrotu pieniędzy eBay.

Jeśli sprzedawca akceptuje zwroty, możesz poprosić o możliwość zwrócenia przedmiotu w okresie podanym przez sprzedawcę. Warunki zwrotów określają, kto ponosi koszty wysyłki zwrotnej. Jeśli odpowiedzialność za zorganizowanie odesłania przedmiotu spoczywa na Tobie, pamiętaj o konieczności wprowadzenia do systemu informacji o śledzeniu przesyłki. Jeśli wartość zwracanego przedmiotu przekracza EUR 550, wymagane jest potwierdzenie odbioru podpisem sprzedawcy. Dowiedz się więcej o wymaganiach dotyczących potwierdzenia odbioru podpisem.

Jeśli zapłaciłeś(łaś) w systemie PayPal, otrzymałeś(łaś) przedmiot niezgodny z opisem i nie udało Ci się rozwiązać problemu polubownie ze sprzedawcą, może Ci przysługiwać prawo do skorzystania z Ochrony kupujących w systemie PayPal. Dowiedz się więcej o Ochronie kupujących w systemie PayPal.

Jak skontaktować się ze sprzedawcą, aby ustalić szczegóły zwrotu
 1. Przejdź do historii zakupów na stronie Mój eBay i znajdź zamówienie, które chcesz zwrócić.

 2. Z menu rozwijanego Więcej działań wybierz Skontaktuj się ze sprzedawcą.

 3. Wybierz kolejno pozycje Zwroty i Skontaktuj się ze sprzedawcą.

 4. Sprzedawca potwierdzi procedurę, którą musisz wykonać, aby zwrócić przedmiot.

Prośba o zwrot, jeśli przedmiot kwalifikuje się do programu Gwarancja zwrotu pieniędzy eBay

Jeśli w opisie oferty sprzedaży lub informacjach o zamówieniu jest widoczna plakietka Gwarancji zwrotu pieniędzy eBay, oznacza to, że przedmiot jest objęty programem Gwarancji zwrotu pieniędzy eBay. Dowiedz się więcej o warunkach programu Gwarancja zwrotu pieniędzy eBay.

Jeśli przedmiot kwalifikuje się do programu Gwarancji zwrotu pieniędzy eBay, możesz zwrócić przedmiot niezgodny z opisem, wadliwy lub uszkodzony, nawet jeżeli sprzedawca nie przyjmuje zwrotów.

Jak poprosić o możliwość zwrócenia przedmiotu:
 1. Znajdź przedmiot w Historii zakupów na stronie Mój eBay.

 2. Wybierz Zwróć ten przedmiot z menu rozwijanego Więcej działań.

 3. Wybierz przyczynę zwrotu.

 4. Jeśli dostarczono Ci przedmiot wadliwy, uszkodzony lub zniszczony, możesz dodać do 10 zdjęć, na których widać wady lub zarysowania.

 5. Wybierz Wyślij.

Gwarancja zwrotu pieniędzy eBay: ramy czasowe

 • Sprzedawca będzie miał 3 dni robocze na dostarczenie Ci etykiety wysyłki zwrotnej.

 • Masz 10 dni roboczych od daty otrzymania etykiety, aby zwrócić przedmiot sprzedawcy.

 • Po otrzymaniu paczki sprzedawca w ciągu 2 dni roboczych wyśle Ci zwrot pieniędzy. W razie jakichkolwiek problemów możesz poprosić nas o pomoc

Kiedy możesz poprosić nas o pomoc

Większość zwrotów przedmiotów i pieniędzy odbywa się bez żadnych problemów, ale jeśli nie satysfakcjonuje Cię współpraca ze sprzedawcą lub sprzedawca nie odda Ci pieniędzy, możesz poprosić nas o pomoc. W zależności od metody zwrotów oferowanej przez sprzedawcę terminy mogą się różnić. Informacje o terminie realizacji będą widoczne w ramach Twojej prośby o zwrot na stronie Mój eBay.

Nadużywanie prawa do zwrotów lub przywilejów w programie Gwarancja zwrotu pieniędzy eBay

Podejmowanie działań opisanych w Zasady dotyczące niestosownego zachowania kupujących może skutkować szeregiem konsekwencji, w tym otrzymaniem ostrzeżenia, zablokowaniem możliwości zgłaszania próśb o zwrócenie przedmiotu lub otrzymanie zwrotu pieniędzy na eBay, zablokowaniem możliwości zgłaszania roszczeń, utratą możliwości korzystania z programu Gwarancji zwrotu pieniędzy eBay i zawieszeniem konta.

Działania, które nie są dozwolone, obejmują m.in.:

 • Otwieranie zduplikowanych próśb poprzez wykorzystywanie innych programów ochrony kupujących

 • Zmowa ze sprzedawcą w celu zgłoszenia w deklaracji celnej niezgodnej z prawdą wartości przedmiotu

 • Zgłaszanie sprawy o obciążenie zwrotne po otrzymaniu zwrotu pieniędzy

 • Zgłaszanie nieotrzymania przedmiotu, podczas gdy istnieje dowód dostarczenia zamówienia na adres podany przez kupującego w szczegółach zamówienia

 • Fałszywe zgłaszanie niezgodności przedmiotu z opisem

 • Zwracanie przedmiotu innego niż otrzymany od sprzedawcy

 • Korzystanie z przedmiotu lub uszkodzenie go, a następnie odesłanie do sprzedawcy

Więcej informacji o naszych zasadach zwrotów możesz znaleźć w sekcjach Gwarancja zwrotu pieniędzy eBay i Zasady dotyczące stanu zwracanych przedmiotów.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi