Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Jak wystawić opinię?

Na wystawienie opinii po transakcji masz 60 dni.

Każda opinia jest publiczna i trwała, więc jeśli dojdzie do sporu, spróbuj rozstrzygnąć problem przed wystawieniem opinii.

Jak wystawić opinię innemu użytkownikowi

  1. Kliknij przycisk Mój eBay u góry dowolnej strony eBay.

  2. Kliknij zakładkę Konto a następnie łącze Opinie.

  3. Kliknij przycisk Wystaw opinię.

    Uwaga: Aby zapewnić sobie poprawne działanie strony wystawiania opinii, wyłącz programy blokujące wyświetlanie reklam i okien popup.

Wystaw opinie dla wszystkich swoich transakcji.

Wielokrotne wystawianie opinii

Możesz wystawić danemu użytkownikowi więcej niż jedną opinię. Aby jednak powtórnie wystawiana opinia została uwzględniona przy obliczaniu wyniku opinii, każda transakcja, dla której wystawiasz opinię, musi zostać zawarta w osobnym tygodniu. Do celów wystawiania opinii serwis eBay definiuje tydzień jako czas od poniedziałku do niedzieli wg czasu PST.

Na przykład kupujący kupuje przedmiot we wtorek, otrzymuje go i w czwartek wystawia sprzedającemu pozytywną opinię. Następnie kupujący kupuje w tym samym tygodniu inny przedmiot u tego samego sprzedawcy. Opinia wystawiona przez kupującego dla drugiej transakcji nie zostanie uwzględniona przy obliczaniu wyniku opinii sprzedającego. Jeśli jednak kupujący kupi kolejny przedmiot tydzień później (w następny poniedziałek lub później), jego opinia zostanie uwzględniona w wyniku opinii sprzedającego.

Wystawianie opinii użytkownikowi, który już nie jest zarejestrowany

System opinii serwisu eBay nie umożliwia wystawiania opinii użytkownikom, którzy nie są zarejestrowani. Niekoniecznie musi to oznaczać, że już nigdy nie będziesz mógł wystawić opinii danemu użytkownikowi. Przedmiot pozostaje na stronie Mój eBay przez 60 dni i jeśli użytkownik zostanie w tym czasie przywrócony, to będziesz mógł wystawić mu opinię.

Wystawianie szczegółowych opinii

Oprócz wystawienia sprzedającemu ogólnej oceny w ramach opinii kupujący mogą również wystawić szczegółowe oceny w czterech kategoriach: zgodność przedmiotu z opisem, komunikacja, szybkość wysyłki oraz opłaty za wysyłkę i obsługę.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi