Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Jak sprzedawcy mogą anulować zamówienie

 

Gdy kupujący dokona zakupu, sprzedawca jest zobowiązany do sfinalizowania sprzedaży. Rozumiemy, że mogą wystąpić okoliczności, w których konieczne będzie anulowanie transakcji.

Anulowanie zamówienia

Możesz anulować zamówienie, wykonując poniższe instrukcje. Gdy anulujesz zamówienie, powiadomimy kupującego, a jeśli kupujący już zapłacił za przedmiot, otrzymasz zwrot pieniędzy.

Jak anulować zamówienie w Panelu sprzedawcy lub w sekcji Sprzedane na stronie Mój eBay:
  1. W Panelu sprzedawcy przejdź do Zamówień lub na stronie Mój eBay przejdź do sekcji Sprzedane.

  2. Znajdź zamówienie, które chcesz anulować, i w menu Więcej działań wybierz opcję Anuluj zamówienie.

  3. Wybierz przyczynę anulowania, a następnie wybierz Zatwierdź, aby dokończyć proces.

Jeśli anulujesz zamówienie z powodu braku płatności, kod przyczyny Kupujący nie zapłacił będzie dostępny po upływie 4 pełnych dni kalendarzowych od złożenia zamówienia. Dowiedz się więcej o rozwiązywaniu problemów z brakiem płatności za przedmiot.

Wskazówka
Możesz anulować zamówienie do 30 dni od daty sprzedaży, nawet jeśli kupujący już dokonał płatności. Uwaga: anulowanie zamówienia może skutkować zarejestrowaniem na Twoim koncie problemu z transakcją, co może wpłynąć na Twój poziom obsługi.

Co się stanie, jeśli kupujący poprosi o anulowanie zamówienia?

Jeśli otrzymasz powiadomienie od eBay, że kupujący poprosił o anulowanie zamówienia, masz 3 dni na zaakceptowanie lub odrzucenie prośby.

Jeśli nie odpowiesz w ciągu 3 dni kalendarzowych, zamkniemy prośbę kupującego o anulowanie. Jeśli kupujący nie zapłaci, zamówienie zostanie automatycznie anulowane. Jeśli kupujący zapłacił, musisz zrealizować zamówienie.

Co się stanie po anulowaniu zamówienia?

Gdy anulujesz zamówienie, zostanie automatycznie przyznany pełny zwrot pieniędzy. Gdy kupujący otrzyma zwrot pieniędzy, może Ci przysługiwać zwrot opłaty zgodnie z naszymi zasadami zwrotów opłat.

Oferty sprzedaży jednego przedmiotu z opcją Kup teraz zostaną automatycznie wznowione, chyba że na etapie anulowania zamówienia wybierzesz opcję Nie w odpowiedzi na pytanie Wystawić ponownie przedmiot?

Jeśli anulujesz zamówienie, ponieważ kupujący nie dokonał zapłaty, wszelkie opinie wystawione przez kupującego zostaną usunięte i nie wpłyną na Twoje wyniki w odniesieniu do standardów dla sprzedawcy.

W przypadku problemów ze zwrotem pieniędzy

Jeśli wystąpią problemy z zwrotem pieniędzy, powiadomimy Cię o tym natychmiast. Poprosimy także o ponowne zlecenie zwrotu pieniędzy poprzez wybranie przycisku Ponów zwrot pieniędzy w powiadomieniu. Jeśli nadal nie możesz wysłać zwrotu pieniędzy, wybierz inną formę płatności do jego sfinansowania. Dowiedz się, jak są finansowane zwroty pieniędzy.

Jeśli kupujący nie otrzyma zwrotu pieniędzy w ciągu 10 dni od daty zaakceptowania prośby, może otworzyć sprawę, korzystając z programu Gwarancja zwrotu pieniędzy eBay. Umożliwi Ci to przyznanie zwrotu pieniędzy z użyciem tej procedury.

Dowiedz się więcej na temat pomagania kupującemu, który nie otrzymał przedmiotu.

Więcej informacji znajdziesz w naszych Zasadach dotyczących anulowania zamówienia.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi