Artykuł na 1 min

Kontakt ze sprzedawcą

Opcje kontaktu ze sprzedawcą na eBay zależą od tego, czy kupiłeś(łaś) już przedmiot od tego sprzedawcy.

Odpowiedzi na większość pytań dotyczących przedmiotu znajdziesz w ofercie sprzedaży. Jeśli nie możesz znaleźć tego, czego szukasz, sprzedawcy zwykle chętnie Ci pomogą, jeśli się z nimi skontaktujesz.

Kontakt ze sprzedawcą po zakupie

Możesz skontaktować się ze sprzedawcą, przechodząc do Historii zakupów ― otwiera się w nowym oknie lub na nowej karcie i wybierając Skontaktuj się ze sprzedawcą obok przedmiotu.

Kontakt ze sprzedawcą przed zakupem przedmiotu

Nie wszyscy sprzedawcy zgadzają się odpowiadać na pytania przed zakupem przedmiotu. Jeśli sprzedawca akceptuje pytania, w ofercie sprzedaży zobaczysz opcję Skontaktuj się ze sprzedawcą w sekcji Informacje o sprzedawcy.

Jak skontaktować się ze sprzedawcą, który zgadza się odpowiadać na pytania:

  1. Przejdź do sekcji Informacje o sprzedawcy u góry oferty sprzedaży i wybierz Skontaktuj się ze sprzedawcą.
  2. Wybierz temat, który najlepiej pasuje do Twojego pytania na stronie Znajdź odpowiedzi.
  3. Jeśli nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, wybierz Inne, a następnie wybierz Skontaktuj się ze sprzedawcą.
  4. Wpisz pytanie do sprzedawcy.
  5. Wybierz Wyślij kopię na mój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymać kopię wiadomości.
  6. Wybierz Wyślij wiadomość.

Wyszukiwanie numeru telefonu sprzedawcy

Jeżeli sprzedawca zgadza się na podanie swojego numeru telefonu, numer będzie można znaleźć w następujących miejscach na eBay:

  • Po wybraniu kolejno Skontaktuj się ze sprzedawcąInne na stronie Znajdź odpowiedź zobaczysz opcję wyświetlenia numeru telefonu sprzedawcy
  • Jeśli przejdziesz do formularza kontaktowego ze strony Znajdź odpowiedź, zobaczysz na dole strony opcję wyświetlenia numeru telefonu sprzedawcy
  • Jeśli odpowiesz na wiadomość e-mail od sprzedawcy, który udostępnił swój numer, zobaczysz na dole strony opcję wyświetlenia numeru telefonu sprzedawcy

Zakup poza serwisem eBay

Jednym z  naszych priorytetów jest ochrona użytkowników, dlatego nie zezwalamy na wykorzystywanie informacji kontaktowych, aby dokończyć sprzedaż poza naszym serwisem. Gdy tak się dzieje, istnieje ryzyko oszustwa, a kupujący i sprzedawcy nie są objęci naszymi programami ochrony, jeśli coś pójdzie nie tak. Jeśli sprzedawca prosi Cię o dokończenie transakcji poza serwisem eBay, powiadom nas o tym.

Zapoznaj się z naszymi zasadami dotyczącymi Fałszywych lub niepełnych informacji kontaktowychOfert kupna i sprzedaży poza eBay, aby uzyskać więcej informacji.

Czy ten artykuł był pomocny?

Pokrewne tematy pomocy