Artykuł na 2 min

Zgłaszanie problemu ze sprzedawcą

Aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji na eBay, stosujemy zasady, których użytkownicy muszą przestrzegać. Jeśli masz problem ze sprzedawcą, ponieważ nie przestrzega naszych zasad, powiadom nas o tym.

Jeśli problem ze sprzedawcą dotyczy przedmiotu, który nie dotarł lub jest wadliwy, uszkodzony lub niezgodny z opisem podanym w ofercie sprzedaży, użyj jednego z przycisków poniżej:

 

Możesz zgłosić sprzedawcę na eBay, korzystając z opcji kontaktu poniżej. Zgłoś sprzedawcę tylko wtedy, gdy uważasz, że narusza nasze zasady, na przykład:

  • Proponuje sprzedaż wystawionego przedmiotu poza eBay
  • Nie chce sfinalizować sprzedaży
  • Wysyła groźby, używa obraźliwego lub wulgarnego języka
  • Opublikował dane kontaktowe innego użytkownika
  • Podał Ci nieprawdziwe dane kontaktowe
  • Podejrzewasz, że ma mniej niż 18 lat

To nie jest wyczerpująca lista. Wszystkie nasze zasady znajdziesz tutaj.

Co zrobić, jeśli zakończyliśmy ofertę sprzedaży kupionego przez Ciebie przedmiotu

Jeśli po dokonaniu zakupu otrzymałeś(łaś) od nas wiadomość z informacją, że oferta sprzedaży została usunięta, nie musisz zgłaszać sprzedawcy. Jednak aby odzyskać pieniądze, musisz powiadomić nas, że nie otrzymałeś(łaś) przedmiotu lub otworzyć prośbę o zwrot, jeśli przedmiot do Ciebie dotarł.

Zawsze poważnie traktujemy wszystkie zgłoszenia, ale upewnij się, że Twoje roszczenia są uzasadnione.

Zgłoś sprzedawcę tylko wtedy, gdy uważasz, że narusza nasze zasady. Jeśli wystąpią problemy z kupionym przedmiotem, spróbuj najpierw porozumieć się ze sprzedawcą. Zawsze możesz poprosić nas o pomoc, gdy będzie to konieczne.

Czy ten artykuł był pomocny?

Pokrewne tematy pomocy