Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Ograniczenia w dostępie do płatności kupujących na koncie PayPal


Płatność kupującego może być czasowo zablokowana / wstrzymana (może mieć status Oczekująca) na Twoim koncie PayPal, zanim zostanie Ci udostępniona. Może to trwać od 3 do 21 dni po otrzymaniu przedmiotu przez kupującego.

Najczęstsze przyczyny ograniczonego dostępu do środków z płatności kupujących:

Jeśli Twoje konto ma status nowego sprzedawcy lub Nie spełnia standardów

Podczas gdy budujesz swoją pozytywną historię sprzedaży na eBay, środki z płatności kupujących będą przez pewien czas oznaczone jako Oczekujące.

Aby szybciej uzyskać dostęp do środków z płatności kupujących, przestrzegaj zaleceń dotyczących wysyłki:

  • Wydrukuj etykietę wysyłkową poprzez eBay lub PayPal (opcja dostępna tylko w niektórych zagranicznych serwisach) lub podaj nr do śledzenia przesyłki pozwalający potwierdzić fakt dostawy, a środki będą dostępne po 3 dniach od potwierdzenia dostawy przedmiotu.

  • Jeśli nie podasz nr do śledzenia przesyłki, ale oznaczysz przedmiot jako wysłany oraz będziemy mogli obliczyć datę dostawy, pieniądze powinny być dostępne 7 dni po ostatniej szacowanej dacie dostawy.

  • Jeśli nie podasz nr do śledzenia przesyłki i nie oznaczysz przedmiotu jako wysłanego lub nie będziemy mogli obliczyć daty dostawy (np. gdy przedmiot został wysłany za granicę), środki powinny być dostępne 21 dni po dokonaniu płatności przez kupującego.

Ważna informacja

W pewnych przypadkach, jak np. wysyłka za granicę, nie możemy obliczyć daty dostawy, ani jej potwierdzić. Otrzymanie środków może się także opóźnić, jeśli kupujący zgłosi problem.

Status nowego sprzedawcy zostaje usunięty, gdy spełnisz wszystkie poniższe kryteria:

  • Od pierwszej udanej sprzedaży minęło ponad 90 dni.

  • Liczba zakończonych transakcji sprzedaży w kraju przekracza 25.

  • Łączna wartość sprzedaży przekracza 250,00 USD

Inne powody ograniczeń w dostępie do płatności kupujących

Nawet jeśli Twoje konto nie ma statusu nowego sprzedawcy lub Nie spełnia standardów, płatność kupującego może zostać czasowo zablokowana na Twoim koncie PayPal:

  • Gdy kupujący otworzy sprawę w ramach Ochrony kupujących eBay albo spór lub roszczenie poprzez PayPal.

  • Jeśli dojdzie do obciążenia zwrotnego karty kredytowej lub innego cofnięcia płatności.

W takich przypadkach środki ze sprzedaży nie są dostępne, dopóki nie rozwiążesz problemu lub sprawa nie zostanie eskalowana i rozstrzygnięta na Twoją korzyść.

Jeśli nie rozwiążesz problemu i zostaniesz uznany za stronę odpowiedzialną, eBay lub PayPal zwróci pieniądze kupującemu.

Jeśli Twoje konto sprzedawcy było wcześniej zawieszone lub ograniczone na okres 90 dni, udostępnienie środków może również być opóźnione do 21 dni.

FAQ PayPal na temat wstrzymanych płatności

Skontaktuj się z obsługą klienta

Jeśli w Pomocy nie ma tematów, których szukasz, zadaj pytanie.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi