Pomoc
Pomoc
Przeszukaj Pomoc Przeszukaj Pomocporady
Wpisz szukane słowo

Jak chronimy własność intelektualną (Program VeRO)

W ramach ochrony praw własności intelektualnej wdrożyliśmy Program Posiadaczy Praw Własności (VeRO), za pośrednictwem którego posiadacze takich praw mogą zgłaszać oferty, które naruszają ich prawa.

Do uczestnictwa w Programie VeRO zapraszamy osoby i firmy będące właścicielami praw własności intelektualnej (m.in. praw autorskich, praw do znaku towarowego lub praw patentowych), które mogą być naruszone przez sprzedaż określonych przedmiotów na eBay.

Chcesz zgłosić naruszenie Twoich praw własności intelektualnej?

Sprawdź, jak to zrobić

Jesteś sprzedawcą?

Sprawdź, jak tworzyć oferty zgodne z prawem

Nie używaj zdjęć ani opisów przygotowanych przez inne osoby bez ich zgody. Więcej informacji > Kradzież opisu i zdjęcia przedmiotu

Jeśli Twoja oferta została usunięta w ramach Programu VeRO

  1. Jeśli uważasz, że było to bezpodstawne, skontaktuj się z posiadaczem praw:

    • Jego adres e-mail znajdziesz w powiadomieniu o usunięciu oferty.

    • Tylko posiadacz praw zna wszystkie aspekty produktu i związane z nim prawa. Jeśli potwierdzi błąd, poproś, aby powiadomił nas o tym e-mailem. Na tej podstawie pozwolimy Ci ponownie wystawić ofertę.

  2. Jeśli nadal uważasz, że posiadacz praw popełnił błąd, napisz do nas.

Jak zapobiegamy omyłkowemu usuwaniu ofert

  • Osoby chcące zgłosić oferty sprzedaży naruszające ich prawa muszą przesłać nam formalne zgłoszenie.

  • Przy zgłaszaniu ofert posiadacze praw podpisują prawnie wiążące dokumenty.

Czy możemy ujawnić Twoje informacje osobiste?

  • Zgodnie z naszymi Zasadami zachowania poufności „możemy (i upoważniasz nas do tego) ujawnić uczestnikom Programu VeRO Twoją nazwę użytkownika, imię i nazwisko, adres, miejscowość, kod pocztowy, kraj, nr telefonu, adres e-mail i nazwę firmy oraz inne informacje, które uznamy za konieczne lub właściwe w związku z dochodzeniem w sprawie oszustwa, naruszenia praw własności intelektualnej, piractwa lub innej działalności niezgodnej z prawem”.

  • Nigdy nie ujawniamy informacji o kartach kredytowych użytkowników, z wyjątkiem przypadków, gdy jest to wymagane przez sąd lub organa ścigania.

Jeśli nie jesteś posiadaczem praw własności intelektualnej

Program VeRO jest skierowany do posiadaczy praw własności.

Jeśli nie posiadasz praw własności intelektualnej, nie możesz przystąpić do Programu VeRO. Możesz jednak skontaktować się z prawnym posiadaczem takich praw (firmą lub osobą, która jest właścicielem praw własności intelektualnej) i zachęcić go do przystąpienia do Programu.
W ramach Programu VeRO nie można zgłaszać przedmiotów skradzionych.
Jeśli stwierdzisz, że przedmioty oferowane na sprzedaż zostały skradzione, skontaktuj się z organami ścigania. Dopiero po otrzymaniu ich raportu w takiej sprawie, możemy podjąć działania przeciwko sprzedawcy skradzionych przedmiotów i współpracować z organami ścigania w prowadzonym przez nie dochodzeniu.

Kontakt z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

 Kontakt z nami

Zapytaj użytkowników

Uzyskaj pomoc w Centrum odpowiedzi