Zmiany i aktualności dotyczące parametrów

Co musisz wiedzieć

Ostatnio informowaliśmy o nowych parametrach wymaganych od 22 lutego br. oraz zmianach atrybutów w ofertach z wersjami. Na początku maja br. wprowadzimy także nowe parametry w wybranych kategoriach.

Kompletność ofert pod względem wymaganych i zalecanych parametrów ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia ich widoczności w wynikach wyszukiwania na eBay i w zewnętrznych wyszukiwarkach. Im więcej danych podasz o tym, co sprzedajesz, tym lepiej możemy dopasować Twoje oferty do wyników wyszukiwania kupujących.

Dowiedz się więcej o ostatnich i przyszłych wymogach dotyczących parametrów oraz narzędziach pomocnych w aktualizacji parametrów.

Nowe parametry dostępne od maja 2021

Wprowadzamy nowe parametry w poniższych kategoriach. Nie są one jeszcze wymagane, ale od początku maja będą dostępne przy wystawianiu/edycji ofert jako Wkrótce wymagane.

  • Instrumenty muzyczne
  • Kolekcje
  • Media (Książki, Muzyka, Filmy)
  • Motoryzacja: Części
  • Odzież, Buty i Dodatki
  • Sport i Turystyka

Informacje o tym, od kiedy parametry staną się wymagane, będziemy przekazywać na bieżąco. Zalecamy jednak zacząć dodawać nowe Wkrótce wymagane parametry do ofert, jak tylko będą widoczne w procesie wystawiania i edycji ofert.

Przypominamy o najnowszych wymaganych parametrach

Ostatnio informowaliśmy o nowych parametrach wymaganych od 22 lutego br. Jeśli w Twoich ofertach nadal brakuje Wymaganych parametrów, musisz je jak najszybciej dodać.

Te narzędzia pomogą Ci dodać brakujące parametry

To, czy Twoje oferty zawierają aktualnie dostępne i wymagane parametry, ma kluczowe znaczenie dla ich widoczności. Te narzędzia ułatwią Ci wyszukanie i dodanie brakujących parametrów:

      Wyszukiwarka parametrów Optiseller Aspect Finder+: Teraz możesz korzystać z  Optiseller bez opłat* co najmniej do 30 czerwca 2021 r., aby wyszukać i dodać wymagane i wkrótce wymagane parametry. *Sprawdź warunki

      Pobierz i prześlij parametry poprzez sekcję aktywnych ofert w Panelu Sprzedawcy: Pobierz plik Excel z Twoimi ofertami, sprawdź i zbiorczo zaktualizuj brakujące parametry, a na koniec prześlij plik z powrotem, aby wprowadzić zmiany w ofertach.

      Edycja zbiorcza: W sekcji aktywnych ofert Panelu Sprzedawcy wybierz wiele ofert, a następnie opcję Dodaj parametry przedmiotu. Wybrane oferty możesz edytować osobno i dodać brakujące parametry w nowym oknie.

      Szybkie filtry: Jeśli masz oferty bez wymaganych, wkrótce wymaganych lub zalecanych parametrów, w sekcji aktywnych ofert Panelu Sprzedawcy są filtry, dzięki którym szybko wyświetlisz oferty bez tych parametrów.

      Wkrótce wymagane (Bald erforderlich, Required Soon): Przy edycji lub wystawianiu ofert krajowych i zagranicznych informujemy o tym, jakie parametry i kiedy będą niedługo wymagane w Twoich ofertach.

      Przypomnienia w panelu Verkäufer-Cockpit Pro / Seller Hub: Jeśli masz oferty bez wymaganych, wkrótce wymaganych lub zalecanych parametrów, pokażemy przypomnienia w panelu o tym, co musisz zrobić, lub odpowiednie moduły w podsumowaniu działań sprzedażowych w Mój eBay.

      Popularność parametrów (Rangliste der Artikelmerkmale, Item specifics rankings): Przy wystawianiu ofert w innych serwisach eBay podpowiemy Ci, według jakich niewymaganych parametrów wyszukują kupujący.

Zmiany atrybutów w ofertach z wersjami

W ramach zmian parametrów zmieniamy także czasem atrybuty dostępne dla ofert z wersjami (wariantami). Te zmiany mają:

·       uwidocznić to, jakie wersje najlepiej wystawiać w jednej ofercie, a które przedmioty mają większe szanse na to, że zostaną zauważone przez kupujących jako osobne oferty.

·       pomóc w uzyskaniu widoczności ofert we właściwych wynikach wyszukiwania.

W rezultacie tych zmian przy edycji ofert z wersjami, które nie są już uznawana za poprawne, możesz otrzymać komunikat o błędzie.

Co dalej

Jeśli nowe wymogi w zakresie parametrów dotyczą kategorii, w których sprzedajesz, zacznij dodawać parametry do swoich istniejących ofert sprzedaży, aby zwiększyć ich widoczność. O dodanie nowych wymaganych parametrów poprosimy Cię też przy tworzeniu nowych ofert w tych kategoriach.