Sprawdź, czy Twoje oferty są zgodne z HTTPS

Co musisz zrobić, jeśli w ofertach pobierasz treści spoza eBay

Jeśli w ofertach pobierasz treści spoza eBay:

Używaj tylko protokołu HTTPS (nie HTTP), aby były wyświetlane poprawnie i bez ostrzeżeń o braku zabezpieczeń

Protokół HTTPS (ang. Hyper Text Transfer Protocol Secure) to najbezpieczniejszy sposób na przesyłanie informacji w internecie.

Jeśli kupujący otworzy ofertę, w której pobierasz treści spoza eBay poprzez protokół (linki) HTTP (a nie HTTPS), przeglądarka Google Chrome pokaże komunikat o braku zabezpieczeń / ostrzeżenie, że strona nie jest bezpieczna. Może to zniechęcić potencjalnych kupujących i negatywnie wpłynąć na pozycję w wynikach wyszukiwania.

Od 2019 r. blokujemy nowe, ponownie wystawiane i poprawiane oferty zawierające niezabezpieczone treści, aby spełnić najnowsze standardy zabezpieczeń.

Od października 2017 r. Google Chrome wyświetla komunikat „Ta strona nie jest bezpieczna”, gdy użytkownik podaje dane na stronach HTTP oraz na wszystkich stronach HTTP odwiedzanych w trybie anonimowym (Incognito).

Od października 2017 r. korzystamy z HTTPS do wyświetlania ofert.

Jeśli w ofertach pobierasz niezabezpieczone treści poprzez HTTP, Google Chrome traktuje takie strony jako niebezpieczne. Może to zniechęcić potencjalnych kupujących i negatywnie wpłynąć na pozycję w wynikach wyszukiwania.

W ofertach nadal można linkować do zewnętrznie hostowanych treści (np.: zdjęcia i pliki CSS).

Ostrzeżenia przeglądarek o niezabezpieczonych treściach będą widoczne tylko wtedy, gdy treści są pobierane poprzez / zawierają linki HTTP.

Od stycznia 2019 r. blokujemy nowe, ponownie wystawiane i poprawiane oferty zawierające niezabezpieczone treści, aby spełnić najnowsze standardy zabezpieczeń.

Wprowadź zmiany w ofertach np. przy pomocy edycji zbiorczej (jednocześnie maks. 500 ofert):

  1. Kliknij Edytuj aukcje zbiorczo.
  2. Przy pomocy funkcji Znajdź i zastąp zamień wszystkie wystąpienia (linki) „HTTP” w kodzie HTML w opisach na linki „HTTPS”.

Usuń treści pobierane poprzez HTTP ze swoich ofert. Gdy treści będą zgodne z HTTPS, z powrotem dodaj (podlinkuj) je do ofert.