Przyciągnij kupujących i zwiększ ruch w Sklepie dzięki nowym funkcjom

Co musisz wiedzieć

Dodaliśmy w Sklepach nowe funkcje, które pomogą Ci rozwinąć swój biznes. Skorzystaj z nich, aby zwiększyć ruch i zainteresowanie kupujących Sklepem:

 • Masz Sklep na eBay AU, DE, ES, FR, IT, UK, US? Twórz newslettery dla dotychczasowych i zainteresowanych kupujących przy pomocy personalizowanych szablonów, aby zaprezentować swój nowy asortyment. Możesz też wysyłać oferty promocyjne, aby napędzać sprzedaż.
 • Aktywuj paski z ofertami – automatycznie lub ręcznie – aby prezentować nowe i sezonowe towary i przyciągnąć dodatkowych kupujących.
 • Zwiększ rozpoznawalność i widoczność swojej marki dzięki logo Sklepu (teraz będzie widoczne w wielu obszarach eBay, w tym w ofertach), aby przyciągnąć uwagę kupujących, którzy mogą zapisać i obserwować Twój Sklep.
 • Korzystaj z nowych raportów z danymi o tym, jak Twoje newslettery angażują  kupujących.
 • Dotrzyj do większej liczby kupujących, przyciągnij uwagę do Sklepu i zachęcaj do ponownych zakupów poprzez zaktualizowane opcje udostępniania w social mediach.
 • Zwiększ zasięg i przekieruj kupujących do Sklepu dzięki ulepszonej nawigacji w wyszukiwarce

Przyciągnij kupujących

Zaprezentuj nowy asortyment poprzez te funkcje, aby dotrzeć do większego grona klientów, zachęcać ich do ponownych zakupów i tworzyć bazę lojalnych klientów:

Zwiększ zainteresowanie poprzez newslettery z promocjami

Masz Sklep na eBay AU, DE, ES, FR, IT, UK, US? Przyciągaj uwagę do swoich bestsellerów poprzez newslettery, grupy kupujących i promocje (konfiguracja w Panelu Sprzedawcy):

 • Użyj szablonów i wysyłaj newslettery, aby dotrzeć poza grono swoich subskrybentów i zaangażować konkretne grupy kupujących, np. tych, którzy kupili w ciągu ostatnich 30 do 180 dni.
 • Zaoferuj kupującym promocje, takie jak kupony, zniżki na zamówienia, obniżki i wyprzedaże, które łatwo skonfigurujesz w Panelu Sprzedawcy.

Promuj produkty w social mediach

Media społecznościowe to świetny sposób na zaprezentowanie swoim fanom nowych przedmiotów lub promocji, budowanie marki i przyciągnięcie nowych klientów. Pozwalają także w łatwy sposób wyróżnić produkty i przyciągnąć ruch do Sklepu, ofert lub kategorii. 

Teraz niezależnie od tego, z jakiego miejsca na eBay udostępniasz oferty, masz do wyboru tę samą, zaktualizowaną listę social mediów, w tym Facebook, Twitter i Pinterest. Dodaliśmy też nowe kanały, w tym Instagram i Snapchat, dzięki czemu możesz udostępniać spersonalizowane naklejki w relacjach i postach na Instagramie oraz w Snap stories prosto z aplikacji eBay.

Sprzedawcy, którzy korzystają z social mediów i mejli do kontaktu z kupującymi, zyskują lojalność i 38 proc. więcej wyświetleń Sklepu* (*globalne dane eBay, czerwiec 2022).

Śledź wyniki newsletterów w nowych raportach

Nowe raporty pozwalają sprawdzić:

 • ilu kupujących otworzyło newsletter i kliknęło w nim ofertę.
 • do ilu kupujących udało Ci się dotrzeć łącznie.
 • łączną sprzedaż wygenerowaną 30 dni po tym, jak kupujący kliknie łącze do produktu. 

Te dane pozwolą Ci zrozumieć, jak wielu kupujących angażują Twoje newslettery oraz Twój Sklep. 

Aktywuj paski z ofertami, aby przyciągnąć więcej kupujących

Twórz paski z ofertami, aby prezentować nowe lub sezonowe przedmioty. Możesz dodawać przedmioty ręcznie lub automatycznie, aby wyróżnić swoje bestsellery, nowe przedmioty lub kończące się oferty. Działania promocyjne pokazują, że kupujący są o 25% bardziej skłonni do obejrzenia wyróżnionych ofert* (*globalne dane eBay, kwiecień 2022).

Rozwijaj swoją markę

Ulepsz swoje zdjęcia, utwórz kategorie i dodaj logo, aby budować swoją markę i zwiększyć widoczność na eBay. Korzystaj z dostępnych funkcji, aby pozyskać więcej wizyt w Sklepie:

 • Zaprojektuj profesjonalnie wyglądający Sklep przy pomocy narzędzi do obróbki obrazów dostępnych przy edycji ustawień.
 • Zaprezentuj asortyment za pomocą wyróżnionych ofert i dodaj kategorie, które przyciągną najwięcej uwagi.
 • Dodaj logo, które wyróżni Cię na tle innych – nowe, zaokrąglone logo będą wyświetlane automatycznie dla wszystkich Sklepów.

Zwiększ widoczność Sklepu

Twój Sklep musi być widoczny dla kupujących, dlatego na różne sposoby ułatwiamy kupującym znalezienie i zapisanie Twojego Sklepu na eBay: 

Kupujący znajdą teraz Twój Sklep w wyszukiwarce

Jeśli kupujący wyszuka Twój Sklep w wyszukiwarce eBay, zobaczy łącze kierujące go prosto do Twojego Sklepu (funkcja dostępna w większości zagranicznych serwisów eBay).

Pole wyszukiwania eBay z nazwą Sklepu

Optymalizuj widoczność Sklepu

Kupujący zobaczą teraz nazwy Sklepów w ofertach, co uprości znalezienie Twojego Sklepu. Aby ułatwić nawigację po ofertach, dodaliśmy też nowe funkcje:

 • W ofertach jest widoczna nazwa i branding Twojego Sklepu zamiast Twojej nazwy użytkownika i logo z profilu, a logo Sklepu może pojawić się w większej liczbie miejsc.
 • Oferty mają nowy moduł kategorii Sklepu z maks. 9 kategoriami i przyciskiem Zobacz wszystkie dla kupujących.
 • Szczegóły i branding Sklepu są teraz bardziej widoczne w Twoim profilu sprzedawcy, a kupujący mogą zapisać Twój Sklep jako ulubiony.
 • Kupujący mogą łatwo przejrzeć kategorie Sklepu dzięki ulepszonej nawigacji po kategoriach.
 • Kupujący na komputerze w ofertach zobaczą nowy moduł sprzedawcy z Twoim logo, nazwą i popularnymi kategoriami Sklepu.

Co musisz zrobić

Zacznij korzystać z nowych funkcji Sklepu, aby rozwijać swoją markę i sprzedaż. Jeśli nie ukończyłeś(łaś) jeszcze konfiguracji Sklepu:

1

Dodaj logo i baner, które podkreślą wyjątkowość Twojej marki, co może ułatwić znalezienie Twojego Sklepu i zwiększyć jego widoczność na eBay.

2

Subskrybujesz Sklep na eBay AU, DE, ES, FR, IT, UK, US? Skorzystaj z gotowych szablonów i wysyłaj newslettery do grup kupujących.

3

Sprawdź w raportach, ilu kupujących reaguje na oferty i promocje w Twoim newsletterze.

4

Udostępniaj swoje oferty w social mediach - daj się zauważyć!

Często zadawane pytania

Konfiguracja newslettera (biuletynu) jest prosta dzięki gotowym szablonom. Sprawdź, jak zaprojektować newsletter Sklepu

Na bazie dostępnych danych sprawdź, które oferty mają najmniej wizyt, i zmień treść newslettera. Możesz dodać np. kupon z kodem lub targetować grupy kupujących w oparciu o ich poprzednie zakupy, aby zainteresować ich nowym towarem. 

Tak, ale warto to zrobić tylko wtedy, gdy konwersja nie jest dobra. Więcej o konfigurowaniu wyróżnionych ofert i kategorii dowiesz się z Pomocy.

Konfiguracja grup kupujących (możliwa na eBay US, UK, DE, AU, FR, IT, ES) zajmie Ci tylko kilka minut dzięki instrukcjom w Panelu Sprzedawcy. 

Więcej informacji w Strefie Sprzedawcy eBay.com, eBay.de, eBay.co.uk.

Kupujący powinien kliknąć ikonę serduszka „Zapisz sprzedawcę” w ofercie lub w Twoim Sklepie.