Opłaty

Sprzedając na eBay, zyskujesz korzyści niedostępne na innych platformach marketplace czy w serwisach z ogłoszeniami, w tym dostęp do milionów potencjalnych klientów, narzędzia marketingowe i reklamowe, ochronę sprzedawców i wsparcie działu obsługi. 

Aby zapewnić Ci te korzyści, naliczamy te opłaty:

Prowizja od sprzedaży

Naliczana tylko wtedy, gdy sprzedasz coś na eBay, na bazie łącznej kwoty sprzedaży razem z kosztem wysyłki, a stawka procentowa jest zależna od kategorii.

Prowizje od sprzedaży dla firm (eBay.pl)

 

Regulacyjna opłata operacyjna

Od 8 kwietnia 2024 r. wprowadzamy nową regulacyjną opłatę operacyjną, która będzie dotyczyć sprzedaży w ramach ofert w serwisach eBay w: Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Polsce, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Regulacyjna opłata operacyjna jest obliczana jako stały procent łącznej kwoty sprzedaży, która obejmuje cenę przedmiotu, koszt wysyłki, podatki i inne obowiązujące opłaty, oraz podlega opodatkowaniu VAT.

Dlaczego wprowadzacie regulacyjną opłatę operacyjną?
Wprowadzamy tę opłatę z uwagi na rosnące koszty związane z coraz większą liczbą i złożonością  regulacji prawnych, w tym wymaganiami w zakresie ochrony konsumentów i środowiska oraz nowymi przepisami podatkowymi i celnymi, które mają wpływ na rynek eBay.

Jak jest obliczana regulacyjna opłata operacyjna?
Opłata ta jest obliczana jako stały procent łącznej kwoty sprzedaży, która obejmuje cenę przedmiotu, koszt wysyłki, podatki i inne obowiązujące opłaty, oraz podlega opodatkowaniu VAT.

Przykład (z VAT): 
Łączna kwota sprzedaży = cena przedmiotu + koszt wysyłki = 100 zł

Regulacyjna opłata operacyjna = 0,35 proc. (stała stawka dla Polski) + 0,08 proc. (VAT)  = 0,43 proc. łącznej kwoty sprzedaży 100 zł = 0,43 zł

Przykład (bez VAT):
Łączna kwota sprzedaży = cena przedmiotu + koszt wysyłki = 100 zł

Regulacyjna opłata operacyjna = 0,35 proc. (stała stawka dla Polski) łącznej kwoty sprzedaży 100 zł = 0,35 zł 

Ile wynosi statyczna procentowa stawka regulacyjnej opłaty operacyjnej na każdym rynku?
Statyczna procentowa stawka regulacyjnej opłaty operacyjnej na każdym rynku wynosi 0,35 proc.

Kiedy zostanie wprowadzona regulacyjna opłata operacyjna?
Opłata ta zostanie wprowadzona od 8 kwietnia 2024 r. i dotyczy wszystkich przedmiotów sprzedanych w tym dniu i po nim, włączając w to sprzedaż w aktywnych i odnawianych ofertach.

Jak ta opłata będzie rozliczana w przypadku zwrotów pieniędzy i opłat?
W przypadku pełnych i częściowych zwrotów pieniędzy oraz anulowanych zamówień naliczane będą zwroty regulacyjnej opłaty operacyjnej.

Kiedy regulacyjna opłata operacyjna będzie widoczna w fakturach eBay?
Opłata ta będzie widoczna w fakturach od maja 2024 r.

Czy istnieje limit kwotowy regulacyjnej opłaty operacyjnej?
Obecnie nie istnieje limit kwoty regulacyjnej opłaty operacyjnej.

Czy regulacyjna opłata operacyjna zostanie naliczona, jeśli nie wystawię oferty bezpośrednio w wymienionych serwisach, ale kupujący z któregoś z tych krajów kupi moje przedmioty?
Nie. W tym przypadku regulacyjna opłata operacyjna nie zostanie naliczona. Opłata ta dotyczy sprzedaży w ramach ofert w serwisach eBay w: Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Polsce, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.


Opłata za wystawienie

Opłata bezzwrotna, a kwota, jaką zapłacisz, zależy od miesięcznego przydziału darmowych ofert, a którego korzystasz w ramach swojej subskrypcji Sklepu eBay. Masz także inne możliwości, aby wystawiać bez opłat.

Opłaty dla firm z wystawienie (eBay.pl)


Subskrypcja Sklepu eBay

W ramach subskrypcji Sklepu otrzymujesz szereg korzyści, w tym przydział darmowych ofert sprzedaży, możliwość wystawiania ofert w zagranicznych serwisach po obniżonych stawkach lub bezpłatnie oraz różne narzędzia promocyjne.

Subskrypcja Sklepu eBay (eBay.pl)


Opcje dodatkowe

Pewne opcje dodatkowe w formularzu sprzedaży mogą być płatne, ale mogą one pomóc wyróżnić oferty i przyciągnąć kupujących.

Opłaty dla firm za opcje dodatkowe (eBay.pl)


Reklamy w sprzedaży za granicę

Dzięki reklamom możesz wyróżnić swoje oferty zagraniczne w najlepszych miejscach emisji na platformie eBay i zwiększyć ich widoczność na tle konkurencji.

Więcej o reklamach w sprzedaży za granicę


Sprzedaż pojazdów

Na eBay.pl opłaty w sprzedaży pojazdów zależą od formatu oferty (ogłoszenie, Kup teraz lub aukcja z licytacją.

Opłaty za sprzedaż pojazdów (eBay.pl)


Opłaty w sprzedaży za granicę

Gdy sprzedajesz za granicę: 


Inne warunki

Sprawdź dodatkowe informacje dotyczące opłat


Jak regulować opłaty

Podczas konfiguracji konta sprzedawcy poprosimy Cię o ustawienie automatycznej formy płatności na potrzeby regulowania opłat za sprzedaż. Każdego miesiąca otrzymasz fakturę z wykazem należnych kwot.


VAT a sprzedaż na eBay

Jeśli sprzedajesz w dowolnym kraju UE lub w Wielkiej Brytanii, możesz mieć obowiązek zarejestrowania się jako podatnik VAT i pobierania VAT od sprzedaży.