Rozwijaj sprzedaż poprzez nowe funkcje Sklepów

Co musisz wiedzieć

Nowości

Przekształcamy Sklepy w najwyższej klasy narzędzie do budowania rozpoznawalności marki, zdobywania klientów i zwiększania sprzedaży. Sprzedający poprzez Sklepy eBay już korzystają z nowych funkcji, w tym nowoczesnych newsletterów, większej widoczności Sklepu w całym serwisie eBay oraz nowych sposobów prezentowania asortymentu.


Nowe i rozszerzone funkcje Sklepu pozwolą zarządzać magazynem, budować markę i zwiększyć widoczności Sklepu w całym serwisie eBay.

  • Prezentacja towaru i zarządzanie magazynem: zautomatyzowane wyróżnianie ofert, filtry wyszukiwania w Sklepie części i akcesoriów motoryzacyjnych oraz zaktualizowana nawigacja po kategoriach
  • Nowe narzędzia do budowania marki, w tym edycja zdjęć i obrazów oraz nowy pasek postępu
  • Większa widoczność w całym serwisie eBay: lepsza prezentacja Sklepu w ofertach sprzedaży i wyszukiwarce eBay, polecane Sklepy na stronie głównej eBay oraz szczegółowe informacje i logo w profilach sprzedawców u subskrybentów

Więcej sposobów na prezentację towaru

Przyciągaj uwagę do swoich bestsellerów – Sklepy oferują nowe sposoby wyróżniania towaru i dotarcia do większej liczby kupujących.

Automatyzacja pasków z wyróżnionymi ofertami w Sklepie

W ub. roku wprowadziliśmy personalizowane paski z ofertami, które pozwalają wyróżnić kolekcje ofert, takie jak „Nowości” lub „Kolekcja świąteczna”. W skali globalnej Sklepy z paskami z ofertami odnotowały już 25% wzrost liczby kupujących, którzy znaleźli poszukiwany przedmiot – a teraz tworzenie wyróżnionych kolekcji i korzystanie z nich jest jeszcze łatwiejsze.

Wcześniej oferty trzeba było wybierać ręcznie. Obecne ustawienia pozwalają zautomatyzować  aktualizację pasków na bazie „Nowo wystawionych” lub „Kończących się wkrótce” ofert.

Teraz masz także do wyboru więcej pasków z ofertami na specjalne okazje, takie jak „Dzień matki” i „Dzień ojca”. Wypatruj wkrótce kolejnych opcji konfiguracji i automatyzacji wyróżnionych ofert.

Nowe filtry wyszukiwania w Sklepie dla części i akcesoriów auto-moto

Kupujący części i akcesoriów motoryzacyjnych muszą mieć pewność, że przedmiot, który wyszukali jest właściwy. W wyszukiwarce eBay mogą podać dokładną markę, model i rok produkcji i zawęzić wyniki tylko do tych części, które pasują do ich pojazdu.

Teraz dodaliśmy te filtry do wyszukiwarki w Sklepie. Jeśli sprzedajesz części i akcesoria motoryzacyjne, Twoi klienci mogą podać informacje o pojazdach poprzez łatwe w użyciu filtry bezpośrednio w Twoim Sklepie i mieć pewność, że otrzymają dokładnie to, czego potrzebują do swojego pojazdu.

Ulepszona nawigacja po kategoriach Sklepów

Wzięliśmy pod uwagę Wasze opinie, że lista rozwijana Przejrzyj kategorie w Sklepach nie zapewnia kupującym intuicyjnego sposobu przeglądania kategorii w Sklepach.

Teraz Twoje kategorie będą widoczne w nowym menu po lewej stronie, a kupujący będą mogli łatwo i szybko zapoznać się z kategoriami w Twoim Sklepie.

Buduj markę i zaufanie kupujących

Twój Sklep zyskuje jeszcze więcej funkcji, które pomogą Ci budować rozpoznawalność marki i pozycję zaufanego sprzedawcy. 

Więcej narzędzi do budowania i wzmacniania marki

Sklepy, które mają logo, billboard i opis, mają średnio co najmniej trzy razy więcej odsłon niż Sklepy, które nie dodały brandingu (Dane wewnętrzne eBay.com, 1 kw. 2022 r.). Wprowadzamy nowe narzędzia, które ułatwiają obrandowanie Sklepu i pozwalają w pełni wykorzystać jego możliwości. 

Pasek konfiguracji Sklepu eBay

Lepsza widoczność Twojej marki i Sklepu

Wprowadzamy kilka ulepszeń, dzięki którym kupujący będą mogli znaleźć i odwiedzić Twój Sklep, co pomoże Ci uzyskać jak największą widoczność. 

Kupujący znajdą teraz Twój Sklep w wyszukiwarce

Kupujący mogą teraz wyszukać Twój Sklep łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej. Gdy kupujący wpisze dokładną nazwę Twojego Sklepu w wyszukiwarce eBay, zobaczy łącze kierujące wprost do strony Twojego Sklepu. 

Pole wyszukiwania eBay z nazwą Sklepu

Lepsza widoczność Sklepu w ofertach, na stronie głównej i na eBay:

  • Kupujący zobaczą na stronie głównej polecane Sklepy na podstawie historii zakupów i wyszukiwania na eBay.
  • Logo Twojego sklepu będzie teraz widoczne w większej liczbie miejsc w ofertach sprzedaży. 
  • W ofertach jest teraz widoczna nazwa i branding Twojego Sklepu zamiast Twojej nazwy użytkownika i logo z profilu.
  • Oferty mają nowy moduł kategorii Sklepu z maks. 9 kategoriami i przyciskiem Zobacz wszystkie dla kupujących.
  • Po kliknięciu łącza Zobacz inne przedmioty w Twoich ofertach kupujący zobaczą wyszukiwarkę i opis Twojego Sklepu.
  • Jeśli masz Sklep, zauważysz, że szczegóły dotyczące Sklepu i jego branding są teraz bardziej widoczne w Twoim profilu sprzedawcy

Co nowego wkrótce w Sklepach?

Nadchodzi jeszcze więcej interesujących zmian, ponieważ Sklepy ewoluują w kierunku bogatej w funkcje bazy dla rozwoju Twojej firmy na eBay.

Dążymy do tego, aby znaleźć jeszcze więcej sposobów na przyciągnięcie klientów do Twojego Sklepu, od nowych punktów dostępu po większą liczbę miejsc z Twoim logo i danymi Sklepu w całym serwisie eBay. Zyskasz także więcej sposobów na rozszerzenie działań marketingowych, w tym łatwiejsze udostępnianie w mediach społecznościowych i rozbudowane funkcje newslettera Sklepu. 

Więcej informacji podamy w nadchodzących miesiącach.

Co musisz zrobić

Zalecamy

skonfigurowanie ustawień Sklepu i sprawdzenie nowego paska postępu, dzięki czemu dowiesz się, jak możesz zoptymalizować swój Sklep. 

Jeszcze nie masz Sklepu eBay?

To najlepszy moment, aby zacząć korzystać z wszystkich funkcji Sklepu, które mogą pomóc w rozwoju i zwiększeniu skali sprzedaży.