Płatności i Gwarancja zwrotu pieniędzy eBay

Co musisz wiedzieć

  • W 2021 r. będziemy wymagać od wszystkich sprzedawców, aby zarejestrowali się w systemie usług płatności przetwarzanych przez eBay. Sprawdź, czy masz aktywne ustawienia powiadomień z eBay.
  • Gdy otrzymasz od nas powiadomienie, zarejestruj się przed upływem terminu, aby uniknąć zakłóceń w sprzedaży.

Później w tym roku eBay zacznie przetwarzać płatności większości kupujących i sprzedawców z Polski. Sprzedawcy będą prowadzić sprzedaż i otrzymywać płatności w jednym miejscu.  Kupującym udostępnimy różne sposoby płatności i usprawnimy proces dokonywania zapłaty.

Dlaczego to jest ważne?

Przetwarzanie płatności to duży krok naprzód, dzięki któremu eBay stanie się łatwiejszym w obsłudze i nowocześniej zarządzanym rynkiem.

W systemie usług płatności zarejestrowanych jest już ponad milion sprzedawców z różnych krajów i przetwarzanych jest już 38% transakcji realizowanych na eBay w skali globalnej, a liczby te stale rosną.

W ten sposób będą realizowane transakcje na eBay, dlatego w 2021 r. będziemy wymagać od wszystkich sprzedawców zarejestrowania się w systemie usług płatności przetwarzanych przez eBay.

Zalety usług płatności eBay

     Łatwiej sprzedajesz: Prostsza realizacja transakcji. Kupujący mogą płacić kartami kredytowymi i debetowymi oraz poprzez Apple Pay, Google Pay i PayPal.

     Łatwiej zarządzasz sprzedażą: Jedno źródło opłat, indywidualne raporty, zwroty pieniędzy, uproszczone zasady ochrony i usprawniony proces obsługi.

      Łatwiej otrzymujesz płatności: Możesz zaplanować wypłaty codziennie, w miarę dostępności środków, lub co tydzień. Niezależnie od tego, jak zapłaci kupujący, wypłaty są inicjowane w ciągu 2 dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych) od potwierdzenia zamówienia.

Co musisz zrobić

Gdy otrzymasz od nas powiadomienie z zarejestruj się przed upływem terminu, aby uniknąć zakłóceń w sprzedaży. Proces rejestracji składa się z kilku prostych kroków. Po rejestracji prześlemy Ci dalsze wskazówki, jak przygotować się na zmiany i w pełni wykorzystać uproszczony proces płatności.

Dane, które podasz nam przy rejestracji, pozwolą nam wysyłać Ci wypłaty w ramach usług płatności oraz zapewnić zgodność z przepisami i procedurą należytej staranności przy weryfikacji użytkowników, dzięki czemu eBay pozostanie rynkiem godnym zaufania.

Dopóki nie aktywujemy usług płatności dla Twojego konta, nic się nie zmieni, a o dacie aktywacji poinformujemy Cię z wyprzedzeniem. Dzięki wcześniejszej rejestracji zyskasz więcej czasu na przygotowanie swojej firmy, a my będziemy mogli zapewnić Ci najlepszą obsługę.

Gwarancja zwrotu pieniędzy eBay

W kolejnych miesiącach tego roku wprowadzimy również Gwarancję zwrotu pieniędzy eBay, czyli program ochrony kupujących zabezpieczający ich w przypadku, gdy nie otrzymają przedmiotu lub gdy jest niezgodny z opisem, bądź jeśli sprzedawca nie przestrzega warunków zwrotów. 

Ochrona dotyczy większości przedmiotów w naszym serwisie i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Oznacza to możliwość zarządzania wszystkimi prośbami i sprawami posprzedażowymi w jednym miejscu: na eBay. Ponadto w razie potrzeby możemy zainterweniować i udzielić pomocy.  

Dowiedz się, jakie obowiązki wiążą się z rolą sprzedawcy: Pomoc > Gwarancja zwrotu pieniędzy eBay