Nowe funkcje Sklepów eBay

Co musisz wiedzieć

Twój Sklep to wizytówka Twojej marki na eBay. To coś więcej niż miejsce, gdzie kupujący mogą przejrzeć Twoje oferty. To narzędzie do budowania marki, komunikacji z kupującymi i rozwijania sprzedaży. Ciągle inwestujemy w doskonalenie Sklepów, aby były najwyższej klasy narzędziem rozwoju Twojego biznesu na i poza eBay:

  • Masz teraz więcej opcji, aby zaprezentować swoją firmę i kreować swoją markę poprzez Sklep, w tym nową zakładkę Informacje (O Sklepie)
  • Możesz przyciągnąć ruch do Sklepu na więcej sposobów, w tym łatwiej przygotować newslettery, które kupujący mogą subskrybować
  • Wkrótce będzie można zarządzać Sklepem poprzez dedykowaną zakładkę Panelu Sprzedawcy
  • W najbliższych tygodniach zobaczysz nowe funkcje przydatne dla kupujących odwiedzających Twój Sklep, w tym wyróżnione produkty, nawigację wizualną po kategoriach, klikalne banery reklamowe oraz możliwą do spersonalizowania sekcję warunków sprzedaży.

Nowoczesne Sklepy – dla Ciebie i Twoich klientów

Być może już zauważyłeś(łaś) pewne udoskonalenia Sklepów dla Ciebie i Twoich klientów. Uproszczony wygląd i zakładka Sklepu w Panelu Sprzedawcy (dostępna wkrótce) sprawiają, że kupującym łatwiej znaleźć Sklep, a Tobie — prowadzić go.

Uproszczony, nowoczesny wygląd Sklepu

W ciągu ostatniego Sklepy zyskały nowy wygląd, który pomaga przyciągnąć kupujących niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzystają. 

Sklepy są teraz dostępne nie tylko w klasycznym serwisie, ale też w wersji mobilnej i aplikacji eBay. Sprzedawcy, którzy w ub. roku aktywowali Sklepy w nowej wersji po udostępnieniu ich w aplikacji eBay, odnotowali wzrost ruchu z aplikacji o 20%.* (*Na bazie danych uzyskanych od sprzedawców we wszystkich serwisach eBay w grudniu 2020 r. )

Nadal pracujemy nad zmianami i uproszczeniem Sklepów, aby przyciągnąć do nich więcej klientów — i w rezultacie zwiększyć Twoje szanse na sprzedaż.

Nowe opcje prezentacji Twojej firmy i marki

Twój Sklep powinien odzwierciedlać Twoją niepowtarzalną tożsamość i markę. Poznaj nowe opcje jego personalizacji:

Dodaj swoje logo i baner

Dodaj elementy wizualne swojej marki, takie jak logo i baner, co pozwoli Ci wywrzeć dobre pierwsze wrażenie. A nam pozwoli prezentować Twoje logo — na przykład w Twoich ofertach sprzedaży — i pomoże kierować kupujących do Twojego Sklepu.

Dostępne wkrótce: Nowa zakładka Informacje (O Sklepie)

W nowej zakładce Informacje (O Sklepie) będzie można opisać swoją markę i firmę lub jej historię. W ten sposób możesz budować swoją wiarygodność wśród kupujących i powiedzieć im więcej o sobie.

Zwiększ widoczność Sklepu i wysyłaj newslettery

Więcej ruchu w Sklepie to więcej potencjalnych transakcji sprzedaży. Aby pomóc Ci skutecznie sprzedawać, dajemy Ci więcej sposobów na przyciągnięcie klientów do Sklepu.

Większa widoczność Sklepu

Jeśli dodasz elementy wizualne swojej marki, Twoje logo i łącze do Twojego Sklepu będzie widoczne w Twoich w ofertach sprzedaży, a kupującym będzie łatwiej go znaleźć. Będziemy też wyświetlać wyróżnione Sklepy na stronie Sklepy dla kupujących (w większości zagranicznych serwisów np. na eBay.com, eBay.de, eBay.co.uk itd.), , dzięki czemu będą bardziej widoczne.

Twój Sklep będzie miał większą szansę na wyróżnienie, jeśli uzupełnisz wszystkie informacje, dodasz logo i banery oraz spełniasz standardy obsługi


Newslettery Sklepu eBay

Dzięki newsletterom (biuletynom) Sklepu eBay możesz tworzyć i wysyłać kampanie marketingowe do kupujących, którzy je zasubskrybują.

Już teraz masz dostęp do nowej, bardziej efektywnej i łatwiejszej w obsłudze funkcji newsletterów Sklepu. W kilka minut stworzysz nowoczesny, przyciągający uwagę newsletter. Wybierz jeden z gotowych szablonów i dostosuj go, aby pasował do Twojej marki i przekazu, a następnie zdecyduj, jak często ma być wysyłany.

Dowiedz się więcej o newsletterach Sklepu 


Teraz kupujący łatwiej zasubskrybują Twój newsletter

Kupujący mogą już zapisać Sklep na liście ulubionych, a teraz mogą jednocześnie zamówić Twój newsletter (biuletyn). W nowej, uproszczonej wersji Sklepu ta opcja jest widoczna w Twoich ofertach sprzedaży, a tym samym łatwiej dostępna dla kupujących.

Już wkrótce

Nieustannie ulepszamy Sklepy, aby zapewnić Ci więcej narzędzi rozwoju firmy. Już dostępne funkcje będą udoskonalane. Pojawią się też kolejne interesujące zmiany.

W najbliższych tygodniach pojawią się nowe funkcje, które pomogą Ci zainteresować kupujących odwiedzających Twój Sklep, w tym:

Dedykowana zakładka Panelu Sprzedawcy, która uprości zarządzanie Sklepem. Łatwo dodasz logo i spersonalizujesz swój Sklep — wszystko w jednym miejscu.

Zaprezentuj wyróżnione produkty – Wybierz, jakie produkty chcesz wyeksponować. Kupujący zobaczą je w specjalnym module w górnej części Twojego Sklepu

Wyróżnij kategorie, aby zapewnić łatwą nawigację – Wybierz kategorie, które chcesz wyróżnić dla kupujących, i pozwól im szybko przejrzeć Twoją ofertę

Banery marketingowe – Twórz klikalne banery, aby przyciągnąć uwagę kupujących i zaprezentować swoje produkty, wyprzedaże i promocje

Ustaw spersonalizowaną sekcję warunków sprzedaży – Przekaż kupującym, czego mogą się spodziewać w zakresie wysyłki, zwrotów czy usług gwarancyjnych

Subskrypcja newslettera w zakładce Informacje (O Sklepie) – W zakładce Informacje (O Sklepie) pojawi się nowy przycisk, który pozwoli kupującym zamówić Twój newsletter

Co możesz zrobić

Masz już Sklep eBay? Przejdź do swojego Sklepu i przekonaj się, jak łatwo możesz zaktualizować i spersonalizować swój Sklep. Pamiętaj, żeby dodać logo i swój baner, uzupełnić zakładkę Informacje (O Sklepie) oraz aktywować nowe newslettery. 

Nie masz jeszcze Sklepu eBay? Poznaj korzyści Sklepów eBay